Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol után könnyebb vagy...

Hejdi kérdése:

Angol után könnyebb vagy nehezebb németet tanulni?

Figyelt kérdés
8 évig angolt tanultam.Most emelt angolos gimibe fogok járni, és az angol mellett németet is kell tanulnom heti több órában.És kb annyi fogalmam van a németről amiket Rammstein és más német bandák szövegeiből lefordítok..tehát ha úgy vesszük gyakorlatilag semmi..
2012. márc. 30. 15:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Én németet tanultam sokáig iskolában, aztán később angolt is. És mivel a németet annyira nem erőltettem, nem sokat tudtam belőle. Aztán elkezdtem angolt, és mivel egyszerűbb mint a német, könnyebben ment, de ezáltal már a német is egyszerűbbnek tűnt. Vagyis azzal hogy az angol nyelvtant tanultam, megértettem, könnyebbnek tűnt a német is, vagyis érthetőbbnek...
2012. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 8 éve tanulom az angolt, és másfél éve németül is tanulok... legalábbis próbálok, számomra a német egy piszok gaz nyelvnek tűnik, az angollal sok közös vonása nincsen, legfeljebb a kifejezésekben lehetnek hasonlóságok.
2012. márc. 31. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!