Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mostani fiatal nemzedéknek...

A mostani fiatal nemzedéknek könnyebb vagy nehezebb lesz a munkavállalás, mint az előző nemzedékeknek?

Figyelt kérdés
Úgy itt, mint Nyugat-Európában.
2012. márc. 14. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ mennyire talpraesett az ember (valahol az ismeretség is fontos). De mivel manapság mindenki depressziós - és ezt közzé is teszik közösségi oldalakon amik annó nem voltak - amivel a többi ember életkedvét is elveszik. Munka mindíg van, csak a munkaerő változik, a mai tinik (tisztelet a kivételnek) nem vállalnak el olyan munkát ami nem tetszik nekik vagy cikinek tartják. Annó anyum 15 évesen ment el dolgozni és nem érdekelte mi az. Mikor én voltam 16-17 (nem volt az olyan rég), a Tesco volt a ciki, mi mégis mentünk barátnőmmel mert dolgozni akartunk. Én személy szerint akármit megcsináltam tiniként is, bár a McDonaldsra húztam a számat:) De ha kellett volna oda is mentem volna. Igaz, már látom hogy sokan mennének oda is. Vagy a vélemény változott róla, vagy rosszabb lett a helyzet:S
2012. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát gen... régebben mikor elindult a Tesco Mo-n akkor cikinek számított ott dolgozni, ma pedig már szinte felnéznek rád ha ott dolgozol, hogy van munkád...


vicc, de szerintem egyre rosszab a helyzet és egyre rosszabb lesz.

az a poén, hogy marha nagy a munkanélküliség és képzeljétek el, hogy mi lenne ha nem lenne Tesco?

szerintem dolgoznak vagy 10ezeren ott, sőt...

2012. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző: A TESCO tényleg nagyon jó példa volt! Teljes mértékben tükrözi a valóságot.


Am szerintem a Kádár -korszak volt a legjobb, nem panaszkodtak ennyit az emberek... Voltak TSZ-ek,munkája mindenkinek volt és megélt minden ember elég jól...

Manapság meg: Diplomás munkanélküliek, minimálbérért dolgozó diplomások vannak.... Szánalmas az egész.

2012. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért ez bőven függ a végzettségtől, van gond de főleg a képzetlenek körében ( 8 általános) valamint akik csak érettségivel rendelkeznek, valamint az olyan középkorúaknál akik x éve egy cégnél dolgoznak és nincsenek felkészülve arra hogy harcba kell szállni egy munkáért. Én egyetem mellett is mindig találtam munkát és viszonylag gyorsan, szerintem nagyrészt az egyéni kompetenciáktól, valamint a végzettségtől függ a dolog, de a mostani 14 évesek nemzedéke, eléggé szánalmas, semmi életcél, 0 szókincs, bálvány és celeb imádat,minden héten csapjuk szét magunka mint "állat" történet...csak magukat okolhatják
2012. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A rengeteg diplomás munkanélküliről meg annyit h 1 % -munkanélküli a legújabb kutatás szerint, de legyünk őszinték annak a legnagyobb része bölcsész szakon végzett
2012. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!