Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1464-ben aztán hivatalosan is...

1464-ben aztán hivatalosan is megkoronázták a Szent Koronával (Mátyás királyról szól), sőt törvénybe iktatták. Mit iktattak törvénybe? Sehol sem találok semmi választ. Segítséget nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés

2012. ápr. 1. 12:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt találtam annyit, hogy a korona őrzését rendelte el:


A korona és az érte járó váltság kézrôl-kézre adatva, Bécsújhely kapuja alatt vétetett át, majd Sopronon keresztül 24 évi távollét után 1463. június 24-én lett nagy ünnepségek között Budára visszavive.

A már 7 év óta uralkodó Mátyást csak akkor, 1464. március 24-én lehetett királlyá koronázni.

Valószín_leg az, hogy Erzsébet királyné a nemzet meghallgatása nélkül bocsátotta el a koronaôröket, bírhatta rá Mátyás királyt és a nemzetet arra, hogy a koronázás után tartott országgy_lésen elrendeltessék az, hogy: ,,Elke-rülendô azokat a visszaszerezhetetlen károkat, kimondhatatlan ragadmányokat, nyughatatlanságokat, fáradtságokat és költségeket, melyeket a korona elorzása okozott – gondoskodásnak kell történni a korona kellô ôrzésérôl” (1464. II. t. c.) E törvénycikk amellett, hogy hangsúlyozza a koronaôrzés szükségét, csupán csak enunciátiokat tartalmaz. Kimondja az alkotmányos elvet, hogy nem a királyt egyedül, hanem a királyt és a nemzetet közösen illeti a koronaôri méltóság betöltése, a betöltés módjáról azonban nem intézkedik.


Itt küldöm a linket:

[link]

2012. ápr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Huhh nagyon szépen köszönöm :D
2012. ápr. 1. 13:49
 3/36 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen.
2012. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm,nekemis pont ez a házim:)
2012. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Neked is szívesen.

üdv.

2012. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ez a házim! :)

Köszönöm szépen! :*

2013. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:

nekem is!

hehe ;)

köszi!

2013. nov. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
Nekem is pont ez a házim nyelvtanból :D mindenki széplaki erzsébet tankönyvéből tanul?
2013. nov. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
ch..nekem is ez a házim :D Milyen hasznos ez a Gyakorikérdések.hu
2014. febr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Igen. Tényleg hasznos. És örülök, hogy két év után még mindig hasznát tudjátok venni a válaszomnak.


Üdv. Ági

2014. febr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!