Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan ország (az egész...

Van olyan ország (az egész világon) ahol NEM élnek, nincsenek romák, cigányok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Talán Észak-Korea. Talán...
2012. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 /Anita_'94/ ***** válasza:
77%
Talán a Mennyország az egyetlen...
2012. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Én elképzelhetőnek tartom hogy a vatikán vagy valamelyik másik tőrpeállam. Mert egy olyan kicsire statisztikai alapon talán egy cigány sem esik.
2012. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
70%
irigylem azt az államot, ha van. Ott tuti nincs segíly....
2012. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Lehet, hogy van, de olyan, ahol rasszisták nem élnek, biztos, hogy nincs....
2012. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 /Anita_'94/ ***** válasza:
66%
Kedves #5, nem kötekedni szeretnék, csak érdekelne a véleményed. Ha nem szeretem a cigányokat, rasszista vagyok? Sajnos elég sok van belőlük mifelénk és egy okot sem tudok mondani, amiért szeretnem kéne őket. És ezzel vagyunk így pár millióan. Akkor ők is mind rasszisták lennének? És őszintén, Te szereted a cigányokat? Szívesen élsz köztük? Biztonságban érzed magad? Mert én nem...
2012. ápr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anita!


Én sem kötekedni akartam, csak válaszoltam egy kérdésre. Tudtommal ezért van ez az oldal. De csak hogy ne maradj kielégítetlen, válaszolok; igen, a cigány egy népcsoprtot jelöl, így ha nem szereted őket, rasszista vagy. Igen, ők is mind rasszisták. És őszintén, én úgy általáben véve nagyon kevés embert szeretek, vagy akár csak kedvelek, de azokat nem úgy válogatom, hogy cigány, nem cigány, zsidó, nem zsidó, néger, nem néger, hanem, hogy milyen ember? Nekem csakis ez számít, de ha érdekel, ismerek normális cigányokat, és nem normális fehéreket is. Ahol most élek, alapból nem élek szívesen, nem néhány ember miatt, és Magyarországon nem érzem magam biztonságban, nem a romák miatt. Persze nem képzelem, hogy egy olyan világ jobb lenne, ahol mindenki "jó ember", de nem is lesz ilyen soha, úgyhogy -szerény véleményem szerint- minden embert meg kellene ismerni, mielőtt véleményt alkotunk róla. És ez nem csak a cigányokra vonatkozik, de pl. a szőke nőkre, rendőrökre, csak hogy a 2 legáltalánosabbat említsem.


(Mellékesen jegyzem meg, hogy nem vagyok cigány, mert tudom, hogy a következő hozzászóló ezt írta volna. És engem az egyik tanárom tanított meg arra, hogy ne a sztereotípiák alapján ítéljem meg az embereket. Ez a tanár felnőttoktatásban is részt vett, a börtönben is tanított,2 olyan faluban élt, ahol a cigányok voltak túlnyomó többségben, akik nem voltak éppen szentek, mégsem azt mondta, hogy utálni kell őket, de még csak azt sem, hogy hülyék, hanem csak annyit, hogy mint minden népcsoportban, közöttük is vannak jók és rosszak. És az én időmben még a tanárveréstől sem kellett tartani, úgyhogy ezt "szabad akaratából" mondta.)

2012. ápr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha hiszel a Mennyországban, már csak felebaráti szeretetből sem kéne így gondolkodnod.
2012. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 /Anita_'94/ ***** válasza:
63%

Képtelen vagyok nem általánosítani, ha cigányokról van szó. Valószínüleg ezáltal azt kevés normálisat sem fogom megismerni. Majd' 2 évtized és Angyalföld ezt hozta ki belőlem sajnos.

Köszi, hogy válaszoltál, a kérdezőtől meg elnézést kérek az OFF-ért.

2012. ápr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
elmondom neked hogy számottevő cigányság csak a következő országokban van: Bulgaria Romania Magyarorszag Szlovakia. a többi keket europai orszag kozul meg egy kettoben van egy par de az nem szamottevo (kb.0,5-1%)körűli. nyugat europaban nincsenek ciganyok kiveve az az egy ket csalad aki kimegy koldulni. europan kivul meg max kanadaban.. de mar azokat is hazatoloncoltak.. ugyhogy a fent jelzett 4 orszagon kivul a tobbi orszagban nincsenek ciganyok...;)
2012. jún. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!