Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van régi pénzérmém 5 pfennig...

Leila1976 kérdése:

Van régi pénzérmém 5 pfennig 1966os,1984es,10pfennig 1950es,1978as, one cent 1968as . Mennyit érhet?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 15:34
 1/7 polarbeer ***** válasza:

Szerbusz!


Sajnos nincs jó hírem, az egész 200 - 300 Ft körül érhet. Amúgy a vatera.hu-n rengeteg régi pénzt árulnak, meg vannak jó kis katalógusok is, azokon is utána nézhetsz :)

2012. máj. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Na na! Nagyon is sokat érhet egy egy példány!! "Az igazi "nagyágyúk" érdekes módon az aprópénzek között találhatók. Az 50 pfennigesek kategóriájában az 1950-ben vert, G betűs példányok vételi ára 460, eladási ára pedig 798 euró. A 0,26 eurós névértékhez képest ez több mint háromezerszeres értéknövekedés!


Még inkább megdobogtatja a gyűjtők szívét a kétpfenniges érmék némelyike. A nagyjából egy eurócentet érő jelentéktelen pénzecskék közül az 1967-ben, illetve 1969-ben vert G, illetve J betűjelű darabok valóságos "kék Mauritiussal" érnek föl a numizmatikusok körében. Vételi áruk egységesen 1329 euró, míg eladáskor 2019, illetve 1763 eurót kér értük a kereskedő! Érdemes tehát Magyarországon is átnézni a németországi kiruccanásról megmaradt aprót, hátha kincs lapul a szerény kinézetű érmék között." Igaz, ez 2001-es, de lehet, hogy épp azóta változott az ár a drága irányba! Egy kérdésem van: Milyen betű van az írás oldalán? F? Vagy esetleg J? Milyen betű? Ez nagyon fontos!!

2012. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dhunter válasza:
Elkezdtem nézegetni a régi pénzecskéket és rábukkantam, egy 1969 ben vert 2pfennigesre ami G jelzésű, olvasgattam rólla az origón is megtaláltam a cikket ami azt írja hogy nagyon értékes darab ami a kezemben van, ilyenkor kihez lehet fordulni tanácsért ?
2014. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 polarbeer ***** válasza:

Kedves Dhunter!


Én numizmatikus vagyok, régi pénzeket adok-veszek-cserélek. Értek a ritkaságokhoz, és magam is keresem őket. Az 1969-es G verdejelű 2 pfenniges Nyugat-német érméből 32,156,999 darabot vertek, ami nagyon soknak, rengetegnek számít. Az érmék egy jelentős része mind a mai napig megvan, ezért nem képvisel értéket. Verdefényes állapotban értéke kb. 1 euró, már ha megadja érte valaki.

Itt is láthatsz egy aukciót, és nem tartom valószínűnek, hogy bárki megvásárolná az érmét 1 euróért:

[link]


A nyugat-német aprók közt valóban előfordulhatnak (rendkívül kis valószínűséggel) 100 euró fölötti értékkel rendelkező példányok. A 2 pfennigesek közül a régi szériás 1968 J, és 1969 J 2 pfennigek ilyenek. De ugyanilyen dátum/verdejel kombóval az új széria (amiben bronzon kívül vas is van, tehát vonzza a mágnes) 2 pfennigesei csupán pár eurocentet érnek.

Ki kell emelni továbbá a BANK DEUTSCHER LÄNDER köriratú 1950 G 50 pfennigest, ami szép állapotban szintén túlmutat a 100 eurós értéken. Az 1 és 2 márkások 1950-es évek G verdejelű érméit is érdemes eltenni, van köztük 100 eurót megközelítő, van, ami csak 2 euró, de mindenképpen értéknövekedésnek számít a névértékéhez képest.


Kedves Dhunter! Ha vannak még régi pénzeid, érméid, papírpénzeid, és van kedved, akkor küldj fényképeket, vagy ha egyértelműen felismered a pénzeidet, akkor írj listát. Ha megteszed, megírom neked az érméid tényleges eladási értékét. Ami az előbbiekből is látszik, lehet, hogy nagyon magas összeg. De sajna ezzel a 2 pfenniggel nem jött be.


Üdv.:

polarbeer

2014. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szia és mit mondasz egy 1959-es 1 pfennig-hez D jelzéssel?
2015. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bocs elírtam 1950es
2015. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Az érméd, az 1950-es 1 pfennig D verdejellel nagyon gyakori darab. 772592000 darabot adtak ki belőle, sok kint maradt fiókokban, sufnikban, régi pénztárcákban. Értéke forgalmi állapotban kb. 2 - 3 Ft.


Ha van más érméd, régi, vagy kevésbé régi érméd, pénzed, papírpénzed, szívesen ránézek, és megmondom az értékét. Jöhet magyar, és külföldi is.


Üdv.:

polarbeer

2015. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!