Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebay-en rendelt dolgokat...

Ebay-en rendelt dolgokat mennyiért hozzák Magyarországra az Usábol?

Figyelt kérdés
A vám kezelés pontosan hogyis történik?Ha az eladó beleteszi a csomagba a számlát akkor nekem csak a vámot meg áfát az árú átvételekor kell fizetnem vagy hogy is van ez?autó alkatrészt szeretnék rendelni kb 80 e ft értékűt.
2012. ápr. 7. 14:01
 1/1 anonim ***** válasza:

1. A postaköltség a szállítás módjától függ, például ilyen vagy olyan futár, elsőbbségi kezelés vagy sem, több tényezőn múlik. Minden esetben előre tisztázandó az eladóval, és neked kell kifizetned előre.

2. A vámkezelés bizonyos értékhatár felett történik csak. Ez olyan 15-20 ezer forint körül van, afelett kell fizetni. Az áru értékét az eladó egy úgynevezett vámáru nyilatkozaton tünteti fel, ami egy matrica a csomagra ráragasztva. Az ezen szereplő adatot vagy elhiszik a vámosok, vagy sem. Például egy feltűnően értékes dologra ha az van írva, hogy 10 dollár értékű, akkor azt feltehetően nem hiszik el. Tehát az eladónak érdemes az igazat írnia, vagy egy számlát mellékelnie a dobozban. Ha jól tudom, vámkezelés után neked kell átvenned a csomagot valahol Pesten, de ebben nem vagyok biztos. Majd valaki itt biztos megmondja, akinek van aktuális tapasztalata.

2012. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!