Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az Én életem értelme?

Mi az Én életem értelme?

Figyelt kérdés

Szegénynek születtem nem tehetek róla ez van. 12-13 évesen jött egy betegség a pikkelysömör. 8 általános iskolám lett meg végül, csak mivel nem megy egyáltalán a beilleszkedés(a pikkelysömör is sokban segített azon hogy ne tudjak beilleszkedni).Pedig voltak álmaim, hogy majd viszem valamire az életben, és ki kerülök végre ebből a nyomorból...Mint sok más beteg sorstársam én is sokszor gondolkodtam/gondolkodom az öngyilkosságon.Tudom, hogy nem bennem van a hiba én nem tehetek róla, hogy jött ez a betegség, és egyáltalán nem akartam így!De az emberek nem bírják megérteni, hogy ez egy betegség, és mikor megbámulnak és csodálkozva néznek(undorodva)gyakran le is szólítanak és gúnyolódnak. Ne tudja meg senki ezt az érzést.... Undorodnak tőlem.Már én is magamtól! Barátaim nincsenek (vagyis én azt hittem vannak, és a bajban nem álltak ki mellettem így befejeztem azt hogy bárkit is közel engedjek magamhoz, hogy bárkivel őszintén beszéljek...) Szerintem a világ így is tragikus helyzetben van... Sokszor gondolom azt, hogy jó lenne, ha ennek a világnak vége lenne, és a maják nem hazudnának a világ végével kacsolatosan!Amit az emberek leművelnek (lopnak, csalnak, gyerekeket hagynak el, alkohol, drog stb...) Elég siralmas időket élünk mostanság... Mi értelme van így az élet(em)nek?

Üdv.: egy 18. éves fiú.


2012. ápr. 9. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Vezethetnél klubot,fórumot a sorstársaidnak.együtt könnyebb!
2012. ápr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól beszél az első hozzászóló - vagy ha nem is vezetni ilyen csoportot, de körbenézni lehet az interneten, hogy hol vannak esetleg ilyen fórumok, társaságok, közösségek, ahol nagyobb eséllyel találsz sorstársakat. Nem tudom, melyik városban vagy, de remélem, van ilyesmi a közeledben.

Egyébként tényleg ilyen durva a helyzet? Egy rokonomnak is van pikkelysömöre, neki nagyon jól segít visszaszorítani a Holt-tengeri sós krém vagy mi.


Sajnos tény, hogy a legtöbb ember hiába nő fel, lélekben ugyanolyan gyerekes és kirekesztő marad. Szerintem egyébként az undoruk ilyenkor amiatt van, hogy pusztán rossz látniuk, hogy ilyen betegség is van a világon, és nem szeretik, ha bármi emlékezteti őket arra, hogy ők is lehetnek így betegek. Egy ismerősöm pl. betegesen irtózik a kórházaktól, és a saját testvérét sem látogatta meg, mikor az beteg volt és egy hétig benn feküdt, pedig nem volt ragályos, csak vakbál műtét.


Az jó, hogy te nem menekülsz a drogba ilyenkor, az sokkal rosszabb lenne.

Valami hobbid van? Valami, amiben jó vagy és szereted csinálni? Ilyenkor szerintem az is segít a léleknek, ha valamiben hasznosnak érzed magad, és te tudsz segíteni másoknak, akár blogot, fórumot vezetve, tanácsot adva. Ad egyfajta értelmet az életnek.


Őszintén kívánom, hogy jobbra forduljanak a napjaid!

2012. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van jó néhány szer ami vissza szorítaná a pikkelysömört, de nem olcsók.És most pár hónapig maradnak a szteroidok...Utána lesz lehetőségem végre kipróbálni... Megpróbálok valamit kigondolni, hogy mit is csináljak, ha nem legfeljebb örülni fogok majd a világ végének... :) Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. ápr. 9. 18:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok megint.

Sajnos van egy "rossz" hírem: nem valószínű, hogy lesz világvége :)


Ha a gyógyszeren múlik, szerintem érdemes felvenni a kapcsolatot valami jótékonysági szervezettel.

Szoktam olvasni Nők lapját, abban mindig közzéteszik, ha valaki anyagilag rosszabbul álló embernek nagy szüksége lenne valamire, és sokan szoktak segíteni. Szerintem ha írsz nekik egy őszinte levelet, megírva a problémádat, megpróbálnak segíteni.


8 osztállyal tényleg nehéz elindulni, de nem lehetetlen. Nem tudom, országon belül hol vagy, a lakóhelyen is sok múlik, ha elhelyezkedésről van szó.


Mondom, először érdemes "kicsiben" elkezdeni lelkileg kitörni. Ha nem is tudsz egyből olyan munkát kapni, amit szeretsz és örömöt okoz (nagyon kevés ilyen eset van, bár én pillanatnyilag elmondhatom ezt magamról), akkor legalább szabadidődben foglalkozz azzal, amiben jó vagy. Ez lehet bármilyen kézműves elfoglaltság, sport, témakör, főzés, kertészkedés stb stb. Nem tudom, most ezek jutottak eszembe :)

2012. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

szerintem a betegséged gyógyítható

azóta történt javulás ?

2020. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!