Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utálom az óraátállítást! Van...

Utálom az óraátállítást! Van aki szerint van értelme?

Figyelt kérdés
Állítólag az áramfogyasztáson spórolunk. De a közvilágítás fényerő kapcsolós már a mai világban. Télen ígyis úgyis sötét van, mert reggel 7-ig minimum sötét van és este 5-kor pedig már sötétedik. Akkor miért ne lehetne csak a nyári idő szerint élni?

2012. márc. 25. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
van értelme, mert mérhető a megtakarítás.
2012. márc. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Sosem értettem ezt a nyavajgást... komolyan van olyan akinek ennyit számít az az egy óra?
2012. márc. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen van olyan akinek számít. Vendéglátásban dolgozok és hála az óraátállításnak 5 óra helyett csak 4-et aludtam, szóval igen van akinek számít. A bizonyított adatok pedig az 1980-as évekhez vannak viszonyítva. Keress rá, ez is bizonyított
2012. márc. 25. 23:56
 4/12 anonim ***** válasza:
te ezt találtad. MInden évben ki lesz számolva én tegnapláttam a német tévében a németországi és az eu adatokat
2012. márc. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Én már 5 órára le se feküdnék.
2012. márc. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

> Akkor miért ne lehetne csak a nyári idő szerint élni?

Na, annak meg én nem örülnék. Én ugyanis szeretem a sötétet.

Mivel naplemente után érzem jól magam, nekem az lenne jó,

ha a téli időszámítás maradna, és elfelejtenénk a p*csába

a nyári időszámítást.

2012. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
De gondolom azért tudtad előre, hogy átállítás van ergó el lehetett volna menni egy órával hamarabb aludni. Azt meg nem hiszem el hogy annyi rengeteg dolgod lenne mindig hogy csak napi 5 óra alvásra futja..
2012. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudhatják, mennyi volna az éves fogyasztás, ha nem lenne átállítás. Az összfogyasztásból amúgy sem tudják kiszűrni, mennyi megy el világításra. 30akárhány éves adatokkal összehasonlítani meg hülyeség, azóta változott egy s más mind technika, mind életvitel terén.
2012. márc. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Alvás? az mi
2012. márc. 26. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Táj. közlöm, hogy a téli időszámítás az alap és ehhez képest állítjuk a nyárit, nem fordítva!

Én csak akkor szerettem az óraállítást, mikor éjszakásban voltam tavasszal és egy órával kevesebbet kellett melózni. :)


Eredetileg a franciák találták ezt ki, hogy az árammal spóroljanak. Manapság már sok értelme nincs, mert az elektromos áram nagy része már nem világításra megy el (számítógépek, légkondi, háztartási eszközök, stb). Ha érzékelhető is spórolás még, az kivétel nélkül a cégeknél jelentkezik, magánember semmit nem spórol.


Szerintem nyugodtan meg lehetne szüntetni, de a téli helyett a nyárit kellene meghagyni fixre. Tökre rühellem, hogy télen sötét van, mire hazaérek melóból.

2012. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!