Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valami értelme vagy célja...

Van valami értelme vagy célja az emberiség létezésének?

Figyelt kérdés
A végtelen jéghideg és halott világűrből szemlélve olyan mindegynek tűnhet hogy éppen egy hangya pusztul el ezen a kis bolygón az x naprendszerben,vagy pár milliárd ember.Ha az emberiség egy pillanat alatt eltűnne nemcsak hogy nem hiányozna senkinek de észre sem venné senki.Nem döbbenetes belegondolni?

2012. ápr. 10. 01:23
 1/6 anonim válasza:
100%
az az értelme hogy rájöjjön hogy mi a célja az emberiség létezésének
2012. ápr. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem hidegen hagy az emberiség. A saját életem érdekel, azt nem tartom értelmetlennek (persze olyan szempontból ahogy leírtad, az enyém is az), de úgy összességében, hogy mi történik az emberekkel, az nem izgat. Tehát nekem nem döbbenetes ebbe belegondolni. Igazából kicsi az esélye, hogy egyszer csak eltűnik az emberiség (az én életem alatt), tehát foglalkozni sem érdemes vele.
2012. ápr. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindenki általában akkor mondja hogy elérte célját vagy elégedett mikor van 1-2 gyereke akiket felnevelhet és ha van amiből eltartsa családját.Szép dolgok ezek de ha csak ennyi a lényeg az furcsa,az állatok is ezt teszik de azok csupán ösztönösen.Generációk születnek és tűnnek el,a végén pedig a tökéletes semmi,megszűnése mindannak amit a jelenben oly fontosnak tartunk.
2012. ápr. 10. 02:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én pl. egyáltalán nem akarok családot, egyenesen taszít a gondolata. A sok családot vállaló emberről én is ezt gondolom, úgy viselkednek mint az állatok, az utódok létrehozása egy ösztön, a legtöbb ember szerintem bele sem gondol hogy nem muszáj gyereket vállalni, sokan meg azt mondják nem akarnak, de meggondolják magukat ha találnak valakit, aztán akik meg tényleg nem akarnak azok szerintük idióták, holott nem. Azt sem mondom, hogy ettől okosabbak, mert egész egyszerűen egy ösztön hiányáról van szó. Most nem azt mondom, hogy harcolni kellene az ösztönök ellen, mert attól majd felsőbbrendű leszel, hanem csak elgondolkodni a dolgokon. Vannak emberek (ismerőseim között is) akik nem boldogak a családtól, csak úgy van nekik, mert "az a normális". Az meg, hogy generációk tűnnek el és nem számít semmi... nos, amíg az ember halandó, addig ez lesz a helyzet, ha belegondolsz, összesen van úgy 40 éved (mondjuk 20-60) ezen a világon... Mert fiatalabb korodban nem sok mindent tudsz csinálni, öregen meg szintén (az átlag). Egyedül akkor lenne értelme a dolgoknak, ha végtelen idő állna a rendelkezésünkre. (Bár én ahogy írtam, a saját életemmel elvagyok, de értelme semminek nincsen. Igazából nem is értem ezt, mikor emberek mindennek az értelmét keresik.)
2012. ápr. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nincs
2012. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szerintem8 válasza:
szerintem semmi értelme az életnek az egész világ hazugságon alapszik így szerintem szar az egész mivel mások mondják meg hogyan élj és mit csinálj, ráadásul azt hiszik segítenek miközben csak a vesztünkbe rohanunk így rengeteg dolog értelmetlenné válik
2012. júl. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!