Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szereted a könyveket,...

03bcssenge kérdése:

Miért szereted a könyveket, ha nem akkor miért? Mit szeretsz a könyvekben?

Figyelt kérdés
Bármi aminek értelme van ezzel kapcsolatban az nekem nagyon jó!!:)
2012. ápr. 12. 14:41
 1/2 Tóth Bulcsú ***** válasza:

Többek közt azt szeretem benne, hogy pl. egy regény olvasása esetén többnyire nincs kép, ami konkrétan beskatulyázza a leírt tájat, eseményt, szituációt, karaktereket így a képzeletem automatikusan a számomra legszimpatikusabb verzióját képzeli el, így tuti tetszeni fog a könyv.

Amit nem szeretek, az meg az, hogy egyirányú, szóval ha egy szakirodalomnál a kretén író filozofálgatását olvasgatom, és eget rengetően nagy baromságot ír, akkor muszáj reflektálnom rá, elküldenem az anyjába, de nem tudom, kénytelen vagyok elfogadni, ami oda van írva, hiszen nincs kivel vitatkoznom. Bár ilyen eset ritkán van nálam, de akkor nagyon fel tudom húzni magam.

Másik zavaró tényező meg az, hogy sose tudhatjuk biztosan, hogy nekünk tetsző, vagy hiteles-e az, ami le van írva benne. Télen is megvettem egy hypeolt önfejlesztő bestsellert 4000 Ft-ért, az 50-ik oldal után jöttem rá, hogy engem csúnyán becsaptak. Hát, költséges tanulópénz volt.

2012. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Azért szeretek olvasni, mert közben olyan dolgokat, szituációkat is átélhetek, amit a való életben nem. Imádok olvasni. :)
2012. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!