Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kockázata van és...

Sofiel kérdése:

Milyen kockázata van és hogyan lehet kivédeni, ha tulajdonosként hirdetek meg eladásra egy lakást? Tapasztalatokat várnék.

Figyelt kérdés
Ingatlanközvetítő nélkül próbálnánk eladni a lakásunkat interneten hirdetve. Sokan óvnak tőle, de nem tudom mennyire reálisak a veszélyek, illetve hogyan lehet kivédeni, erre kérnék tanácsokat.

2012. ápr. 13. 16:04
 1/4 szekhely com válasza:

Vegyél erre a célra egy egyedi telefonszámot és azt tedd bele a hirdetésbe. (így nem fognak zaklatni, ha már eladod a lakást.) Pár ezer Ft megéri a nyugalomért.

Mi más kockázat lehetne még?!?

Miről hallottál?

2012. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát pl. hogy akárki bejöhet a lakásba, mert nem tudom kiszűrni a találkozás előtt, ahogy egy ingatlanos, ilyesmi. Egy új email-címet létrehoztam a hirdetésnek, a számon is gondolkozom, csak ahhoz egy plusz telefont kell szerezni.
2012. ápr. 14. 08:57
 3/4 szekhely com válasza:
Hát azt, hogy a leendő vevőt nem engeded a lakásba nehezen elképzelhető. :-)
2012. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze, ez világos :) Nem a vevőkről van szó, hanem akik csak "terepszemlézni" jönnének be a lakásba, ettől óvnak. Az ingatlanos ugyebár először találkozik a érdeklődőkkel, és csak kulturált és valódi vásárlási szándékkal jelentkezőket hoz el lakásnézőbe. De nem tudom, mennyire reális ez a veszély, ezért tettem fel a kérdést, hogy van-e valakinek negatív tapasztalata, vagy csak az ingatlanosok ijesztgetik az embert, hogy megbízzuk őket...

(Egyelőre a hirdetésünkre amúgy kizárólag ingatlanosok jelentkeztek.)

2012. ápr. 16. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!