Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az, négy lába van, asztal...

Mi az, négy lába van, asztal de nem szék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 16:27
 1/10 anonim válasza:
86%
KÁCSKÉÉ,4Kácskéé,atilla
2012. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pörgőszék!!
2012. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Áááá neeem!

Két tyúk!

2012. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
asztal
2012. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Attilaaa
2012. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

...nem szék???


(O_o)

2012. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak a pék lesz az.
2012. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csernobilból származó ember.
2012. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szokol rádió.
2018. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nehéz, fogós kérdés...


Annyi mindennek van négy lába! Te mondjuk csak az asztalt és a széket említetted, de amúgy lehet kutya, ló, szamár, kecske stb.... (Most az, hogy ezek nem felelnek meg a kérdés kritériumainak, az más lapra tartozik). A lényeg az, hogy rengeteg dolognak van négy lába (most a "te négykézláb" és a "két Attila" lehetőségeket inkább hanyagolom).


Hidd el, én is próbáltam már kideríteni e zseniális talányra a választ. Azt hittem, a TeCső-n található számtalan ilyen témájú videóból megtalálom a választ, de sajnos nem. Viszont számtalan hülyeséget hallottam kutakodásaim közben (agy, hagyma, újság, citrom pl.) Ezeknek nincs is négy lába!


Tehát saját kezembe kell vennem az irányítást: "Négy lába van, asztal, de nem szék." Tudjuk, hogy ez a bizonyos objektum négy lábbal rendelkezik. Jöhetnének a lehetőségek, hogy hokedli, sámli, rekamié, fotel, heverő stb...a probléma viszont ott gyökerezik, hogy ezek nem foglaltatnak a kérdésben.


"Tehát nem asztal és nem szék? Akkor mi?" merül fel sokakban a kérdés. Na most, itt van a kutya elásva. Erre a két dologra kell összpontosítanunk. Lehet, hogy szék a megoldás. Végül is négy lába van és a kérdésben is benne foglaltatik. De vizsgáljuk meg tüzetesebben a kérdésünket: "Négy lába van, asztal, de nem szék." Ebből lejön, hogy e bizonyos dolog letagadja szék mivoltát.


Akkor viszont - logikus és kizárásos alapon (és mivel a kérdés már csak ezt az egy szót tartalmazza) - asztal a megoldás.


Most már megvilágosodtam, végre megtaláltam a megoldást erre az ősi rejtélyre, és ez a végső konklúzióm:


Asztal. Asztal a megoldás.


Sok mindennek van négy lába. De ha ezt a kérdést halljátok, akkor csak a talányban található két dologra fókuszáljatok. Így megnyílik előttetek a kapu, amely mögött megtaláljátok a választ.


A gondolkodás a kulcs. Ezt jól jegyezzétek meg.


Végeztem.

2019. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!