Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Erzsébet utalványt úgy tudom...

Erzsébet utalványt úgy tudom már a Tesco-ban is elfogadják 15-étől. Mire költhetem ott?

Figyelt kérdés
Mert hallottam már olyat is, hogy húst nem vehetek rajta, mert hogy az luxusnak számít. Ez igaz? Miket vehetek? Itt is meg lesz kötve hogy pl. egy kenyér vagy ilyesmi legyen a kosaramban, s amellé bármit vehetek?
2012. ápr. 13. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

ezt találtam :

A Tesco az első olyan nemzetközi áruházlánc, amelynek üzleteiben fizethetnek Erzsébet-utalvánnyal a vásárlók. Az utalvány kizárólag fogyasztásra kész étel vásárlására használható fel.


szerintem ez azt jelenti ,hogy benn van büfé ahol hurkát ,kolbászt , grill csirkét,pizzát + ilyeneket lehet venni és ott fogyaszati szerintem csak ott lehet vele fizetni , úgy hogy te bemész és veszel pl: 1Kg lisztet , cukrot , tejet, kenyeret és mész a pénztárhoz fizetni na ott nem lehet fizetni vele (szerintem )

2012. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az elég nagy baj lenne. Mert nagyon ritkán van az hogy nem otthon készült ételt eszünk, pizzát is ritkán rendelünk. Remélem ez is majd változik, mert legtöbb ember olyan fizetésből él mint mi a párommal (80-90 ezer havonta) és nem engedhetik meg maguknak hogy 1-2 napi étellel kifizesse az egész havi 5 ezres utalványt. Viszont ha vehetnék belőle lisztet, cukrot, étolajat, tésztát, húst, zöldség-gyümölcsöt stb, akkor az úgy jó lenne.
2012. ápr. 13. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:

április 15-től fogadja el a tesco ha minden igaz az erzsébet utalványt nem vehetsz rajta alkoholt és húst. "

most keresgéltem és ezt találtam egy fórumon akkor nem csak a büfében lehet elvásárolni :D de az a biztos, hogy ha odamész a vevőszolgálati pulthoz és megkérdezed ,hogy mit vehetsz rajta mert ha pl a pénztáros azt mondja ezt nem lehet te megmondod , hogy megkérdezted a vevőszolgálaton és azt mondták lehet :D

2012. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vasárnap voltunk, azt mondta a pénztáros nő csak és kizárólag élelmiszert lehet, de húst viszont nem. Vegyiárut és mást sem. Ezt azért írom, hátha valaki még nem "teszkózott". :)
2012. ápr. 16. 19:57
 5/7 anonim válasza:
100%

[link]


Kedves Vásárlóink!

Örömmel tájékoztatjuk, hogy április 15-étől már a Tescóban is fizethet Erzsébet-utalvánnyal, ha ételt vásárol.*


Az Erzsébet-utalványt olyan élelmiszerek vásárlása esetén válthatja be, amelyek azonnal fogyaszthatók. Az alábbi lista segítséget nyújt a választásban:


pékáruk,

a grillpultban kapható termékek,

zöldségek és gyümölcsök,

tejtermékek – pl. tej, joghurt, tejföl, sajtok stb.,

mirelit termékek,

felvágottak,

friss húsáru, nyers hús

alapélelmiszerek – pl. rizs, száraztészták, só, cukor stb.


Az Erzsébet utalványokat nem válthatjuk be dohánytermékek, szeszes italok, kozmetikai és vegyi áruk, valamint olyan termékek vásárlása esetén, amelyek nem tartoznak az élelmiszerek kategóriájába!



Én kinyomtattam ezt és ezzel megyek a tescoba, vásárolni, ha a kedves kötekedő pénztáros hölgyike, elkezdené nekem a kosaramba beválogatott termékeket kiválogatni akkor csak az orra alá kell dugni ezt a pappírt hogy ha még szüksége van az állására akkor a leírtak szerint fogadja el hogy a húspultból kimért húst is fogadja el, mert az NEM LUXUS, csak a mi állambácsinknak köszönhetően lassan megfizethetetlen termék! Az hogy dohányárut, alkoholt nem lehet ezzel a bözsijeggyel fizetni elfogadható, az már luxus, de azt még nem értem hogy a pelenkát a törlőkendőt, a tápszert a tusfürdőt, a mosószert miért nem lehet elszámoltatni a bözsikére???? Járjak be koszosan büdösen dolgozni??? A gyereket koszos ruhában vigyem bölcsibe és pelenka sem kell, mert biztos azok az istenverte bőrfotelben aluszikáló kis senkik anyja se tett alájuk pelenkát, és az egyetemre is koszosan meg büdősen jártak be, biztos azért van most olyan sok csúdajó családbarát ötleteik!


Már csak abban bízom, hogy felébredtek emberek és teszünk valamit mert ezt meddig lehet még hagyni hogy elfajuljon?? Hány bőrt lehet még megengedni hogy lehúzzanak rólunk????

2012. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Áh, ezek szerint mégis vehetek húst rajta.

A papír pelenkában nem értek egyet annyiban, hogy a textil ami alap, a papír akár luxus is lehet, nekem csak textil volt. No de a mosópor nem luxus szerintem, bár abban is van Ariel ami drágább és Dosia ami olcsóbb. De ha ezt nézzük akár fagyasztott garnélát is vehetek ami luxus, mégis mivel élelmiszer, ezért jár a Böskére. Érdekes.... Lényeg hogy húst vehetek. Köszi a linket, én is mondom majd mindenkinek! :)

2012. ápr. 23. 10:22
 7/7 anonim válasza:

A sok hülye nyavalygónak, hogy "miért nem így, miért nem úgy", tájékoztatásul:


"Az Erzsébet-utalvány a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által papír alapon vagy elektronikus formában kibocsátott, fogyasztásra kész étel vásárlására felhasználható utalvány."


Forrás:

www.erzsebetutalvany.hu/oldal.php?oldal=1


ÉTKEZÉSI utalvány, világos??!! Fogyasztásra kész ételre! Nem szolárium, pelenka-, dezodor-, szappan- stb. -utalvány.


Az, hogy egyesek nem tartották, tartják be a szabályt, az más, örüljetek neki, hogy eddig vehetettek belőle mást is. Hogy értse a fenti nyavalygó egybites proletár is: az, hogy eddig 200-zal mentél az autópályán, illegális volt ugyanúgy, örülj, hogy eddig nem kaptak el és ne siránkozz, ha elkezdik betartatni a szabályban előírt sebességkorlátozást!

2012. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!