Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehetne több önbizalmam?

Hogy lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés

egy kis senkinek érzem magam, akibe csak úgy bele lehet kötni, nem állok ki magamért..

mostantól ha belémkötnek visszaszólók, vagy bevágok neki egyet..de attól tartok, hogy ez nekem nem fog menni..

inkább nagyon megijedek..


2012. ápr. 14. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, fiú vagy-e vagy lány, de ettől függetlenül. a "bevágás" aligha vezet eredményre. Először is "térképezd" fel önmagadat. Mik az erősségeid és mik a gyengéid (ismeretanyagban, emberi értékekben, külső adottságokban, családi háttérben). Ugyanezt tedd meg a környezeteddel is. Hasonlítsd össze, miben vagy náluk erősebb és miben gyengébb. Választ ki, melyek azok az erősségeid, amelyekkel a környezetedben "homorítani" tudsz. Magatartásodban az erősségeidet próbáld kidomborítani, a gyengéidet próbáld fejleszteni. Alapállás: ne légy kishitű, mindenkinek vannak gyenge pontjai, csak ügyesen titkolja, sőt saját maga sem vesz róla tudomást. Neked az a hibád, hogy a negatívumaiddal foglalkozol, ahelyett, hogy a pozitívumokat helyeznék előtérbe. Sürgősen változtass, mert a mai világban el fognak taposni. Csúnya szó, de sajnos igaz. Mindent bele!!!!!
2012. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

fiú vagyok, 15 éves..

köszönöm a segítséged..

2012. ápr. 14. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!