Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nincs egy barátom...

Mit tegyek? Nincs egy barátom se, és lelkileg padlón vagyok.

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok.

Igazából vannak úgymond "haverjaim", de az más. Ami bánt, meg a problémáimat, bajaimat, nem tudom velük megbeszélni. Meg nem is lehet nekik elmondani, mert aztán egész világ tudja. És úgyse segitenek, max kinevetnek. Igazi barátom, aki mindig mellettem áll, az nincs. A haverok is olyanok, ha valami érdekük van, hogy kapjonak tőllem valamit, vagy ilyesmi akkor pffú milyen jó barátok, aztán meg basznak rám. Szóval még kell valami , addig jó vagyok. És a haverjam nagyobb része olyan, hogy ha nem kapják meg amit akarnak, akkor baszogatnak, csesztetnek, ütögetnek. És én nemtudom megvédeni magam. Nem tudok verekedni, meg gyenge vagyok. Önbizalmam nincs, nem is volt soha ...jóformán azt se tudom hogy milyen az....Bátorság zéró, hogy visszaszóljak valakinek, ha beszólnak. Félős vagyok, néha visszahúzódó, de legtöbbször barátságos vagyok. A jövővel kapcsolatba se álmom, se semmi. Azt se tudom mit kezdek az életben. Néha félek is a jövőtől, hogy milyen rossz lessz: h nem talállok munkát, nem lesz barátnőm. Barátnőm 1éve nincs kb, de az utolsó kapcsolatom 8hónapos volt. A családomban se szuper semmi:( . Itthon meg se értenek, nem segitenek, néha úgy érzem hogy nem kellenék én ebbe a családba, meg hogy pluszba vagyok. Sokszor mikor igazam van, akkor is szüleim inkább egymásnak adnak igazat, és engem le se szarnak, megbántanak. Itthon nincs kivel megbeszéljem a problémám, se semmi. Nem foglalkoznak velem, meg igazából semmit se merek elmondani nekik, mert leharapják érte a fejemet...nem szó szerint... És külömben is soha, nem mertem volna be vallani itthon ha bántottak, megvertek, vagy esetleg problémam volt akármi, mert tudtam nem vesznek komolyam, meg nem érdekelné őket. Ha meg azt 1x is megmondtam volna itthon h megvertek, akkor apám lenézett volna hogy milyen gyenge pöccs vagyok, hogy 10dikbe megvertek, szóval nem volt értelme itthon semmit elmondani. Visszatérve az önbizalomba, rosszul mondtam, mert igazából van hogy 1-2percig, esetleg 5percig van önbizalmam, de aztán eltűnik mintha nem is lett volna. És akkor van önbizalmam ha hallgatok 1 olyan zenét ami tetszik, és akkor érzem úgymond "valakinek" magamat...de csak addig amig tart a zene..aztán zéró. Röviden ennyi lenne, mert egész oldalakat tudnák irni.

Ha tudtok tanácsot adni bármire innen, akkor kérlek irjátok le. De esetleg ha valaki barátkozni akar, azt is szivesen elfogadom:)

Légyszives rendes válaszokat irjatok! KÖSZÖNÖM


2012. márc. 19. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, én is voltam ilyen helyzetben. Általános iskolában az osztályban én voltam az aki mindig egyedül volt. Egyszerűen nem illettem be oda. Nagyon sokszor piszkáltak, gúnyoltak és ez nagyon rosszul esett. Egyszer volt egy olyan, hogy sétálgattam az udvaron (egyedül, mint akkor mindig), és egyszer csak odajöttek hozzám páran lányok és felelősségre vontak hogy miért neveztem őket ennek meg annak. És hogy nem értik hogy nekem miért kell ilyennek lennem. Én meg csak néztem, hogy ezt miért mondják, mondtam is nekik, hogy én az egészről nem tudok semmit, és hogy szerintem ki terjesztette. Képzelheted, mennyire hittek nekem... nagyon rosszul esett. Később kiderült a dolog, de nem jött oda hozzám se a terjesztő se akik felelősségre vontak, hogy bocsánatot kérjenek. Hihetetlen rosszul éreztem magam az általános suliban, akkor nekem se volt önbizalmam.


De gimnáziumban meg a sarkamra álltam, és nem hagytam magam. Vannak barátaim, nem sok, de van olyan akivel megoszthatok mindent. Szerintem te is próbálj kicsit talpraesettebb, bátrabb lenni. Attól, hogy hagyod magad, csak nekik teszel jót, mert látják, hogy téged lehet bántani. Szólj vissza ha bántanak, és ne engedd magad megveretni.


A jövővel kapcsolatban meg, 16 évesen még van időd átgondolni, mit szeretnél. Én nagyon sokáig nem tudtam biztosra, mit is akarok az életben. Most 17 vagyok, de már eldöntöttem, és mindent megteszek azért, hogy sikerüljön.


Kitartást neked, sok szerencsét, és ne hagyd magad!

2012. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Ez most nagyon jól esett:)

megpróbállok változtatni, csak nemtudom miben kéne :s.

ami a jövőt illeti, ha rá gondolok mindig elkeseredek:( nemtudom mihez kezdjek, mi lesz....

2012. márc. 19. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Énis így érzem magam mostanában elég sokszor.Önbizalommal nincs gondom, de a jövőképem nulla.Vannak barátaim (nemsok) , de olyan akinek elmernék mondani bármit nekem sincs.Pedig megbízok bennük de úgyérzem jobb ha magamban tartom.A zene sokat segít nekemis, ha már teljesen elveszettnek érzem magam, de van úgy hogy jobban padlóra küld :S
2012. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van amikor engem is jobban padlóra küld a zene:s

de legtöbbször segit.

Amúgymeg azt hittem csak én vagyok ilyen helyzetbe...

2012. márc. 19. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok: a zene tényleg nagyon tudja befolyásolni az érzéseket, tényleg ahogy írtátok is, hogy még rosszabb lesz tőle a helyzet, hát ezt meg kell erősítenem, ma is így volt. De sok esetben eltereli a gondolataim és egy 'álomvilágba' repít, ahol nem kell foglalkoznom a gondjaimmal. Sajnos ez csak a zene végéig tart, nem örökké.


Nekem volt már olyan, hogy a zenéből merítettem erőt. Hallgattam a szöveget, és úgy éreztem, hogy igen, ez szinte nekem lett írva. Ha van valami inspiráló dalszöveg, énekeld az magadban, és máris jobb lesz :) Nekem legalábbis hatni szokott.

2012. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
őszintén megszólva nem olvastam végig a kérdést, most túl fáradt vagyok, de ha nincsenek barátaid nyugodtan írhatsz. nem fogom leharapni a fejed :D
2012. márc. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: jófejnek tűnsz, most irok pmet:D remélem jó hawerok leszünk:D

amúgy meg az első hozzászólót is megszeretném ismerni, remelém ir még erre...

2012. márc. 20. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!