Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szereted a Nightwish nevű...

Szereted a Nightwish nevű bandát? Ha igen, melyik a kedvenc számod tőlük?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 22:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mit szeretsz a Nightwishben? (Pl.: dalszöveg, dallam, stb.)
2012. ápr. 14. 22:22
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem annyira szeretem, csak 1-2 számot. Pl Amaranth, Wish I had an Angel.
2012. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
igen szeretem, az viszont hangulatfüggő, hogy épp melyik a kedvenc számom tőlük.
2012. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
szeretem! a "crimson tide and deep blue sea" örök kedvencem,de az Islander és az Over the hills is benne van a top 10-ben :D
2012. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jaj nekem annyi nw-s cuccom van hova rakni se tudom öket, koncertjükön is voltam szal szeretem. kár h a mostanira nemtok elmenni.nekem a kedvenc számom az uj albumról a scaretale. meg igényes legalább nem az a mosógépmetál
2012. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem abszolút a kedvenc együttesem, szóval ha nem bánod erre a kérdésre elég hosszú választ adok.:)


A kedvenc számom változó, hangulatfüggő. Éppen ezt szeretem bennük: minden hangulathoz, érzéshez passzol egy szám. A szövegek érzelmesek, értelmes témákat dolgoznak fel, nagy létigazságokat foglalnak benn. Irodalmi mélysége is van a szövegüknek. Például:

"Old loves they die hard, Old lies they die harder."

"Forgive me, I have but two faces - one for the world, one for God."

"Denying the lying. A million children fighting, for lives in strife, for hope beyond the horizon..."

"A nightingale in a golden cage, that's me locked inside reality's maze.."


De akkor ide írhatnám a Bye Bye Beautiful refrénét, a Song of Myselfet, Rest Calm-ot is teljes egészében.


Az aktuális kedvenceim a The Poet and The Pendulum, és a Feel For You.:)


Egyébként a szövege mellett a dallama is zseniális.. Hiába, Tuo tud nagyot alkotni.. a Rest Calm erre tökéletes példa. Gyönyörűen építi fel a dallamot... a különböző szólamok, ahogy egyre több hangszer csatlakozik be.. zseniális. Amúgy Marco, Tarja és Anette hangját egyaránt imádom.


Teljesen igaz, hogy ők a szimfonikus metál királyai.

Én meg talán megszállott vagyok.:D

2012. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 SoundscapeToArdor válasza:
Még jó hogy. :D A régi számaik közül (Tarjaval) jelenleg az "Over the hills and far away", az újak közül pedig "The Escapist".
2012. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a régi Nightwisht szeretem, az Anette-tel készült dalok közül a Storytime-t és a Bye Bye Beautifult kedvelem.

A kedvenc számaim (még Tarjával):


- Ghost Love Score

- Planet Hell

- Sleepwalker

- Getshemane

- Beauty Of The Beast

- Feel For You

- Ever Dream


De tulajdonképpen mindegyik régi dalt szeretem, ezek csak az abszolút kedvencek.


Anette-nek sincs rossz hangja szerintem, de a régi dalokat nem tudja elénekelni, az újak közül pedig csak a fent említett kettő tetszik.


Tarjának viszont mindkét szólólemeze fenomenális!


27/L

2012. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is imádom, már mindent leírtatok, amire én is gondoltam. :D Úgy sajnálom, hogy nem mehetek az idei koncertjükre! Remélem, még visszajönnek! Tuti, hogy mennék!
2012. ápr. 25. 21:34
 10/14 anonim ***** válasza:

The kinslayee

planet hell

Wish i had an ngel

Phantom of the opera

Ghost love score

dark chest of wonders

the siren

slaying the dreamer

over the hills and far away

2012. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!