Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tegyem magam azon túl,...

Hogy tegyem magam azon túl, hogy nem vettek fel (4 osztályos) gimnáziumba?

Figyelt kérdés
szinte az egész családom (anyu, nővérem, bátyám, unokatesóim, nagybátyám) ugyanabba a gimnáziumba jártak, ahova szerettem volna menni. (szlovákiában!) 1,5 átlag alatt vettek fel tanulókat és nekem 1,54 volt, tehát kaptam papírt a felvételi vizsgára, ahonnan 15 diák közül, ha jól emlékszem csak 4-et vettek fel. Egész életembe erről álmodtam, hogy majd itt fogok tanulni... A Felvételi vizsgán utolsó lettem! :'-( 4 osztálytársam gimibe ment és olyan szomorú hallgatni a gimis történeteket, amiket mesélnek, unokatesóm is a 4 között van és családi eseményeken mindíg szóba jön a gimi. Tehát nem gimibe mentem, hanem építőipari szakközépsuliba és készülök tovább építészmérnökire. Szerintetek hogy tegyem magam túl ezen a- lassan egy éves- bánkódáson? :'-(

2012. ápr. 15. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Az építő/építészmérnök egy megbecsült szakma.

Egyébként meg, vannak emberek, akiknek annyira rossz az életük, hogy sok minden baromságot csinálnak miatta.

2012. ápr. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem bántásképpen de arra gondolj hogy te lehet hogy valami jó életet fogsz élni gimi nélkül, az uncsitesód meg lehet hogy iszákos valaki lesz. De ne aggódj, az előttem író jól mondta hogy az építészmérnőki is jól keresett szakmai. Én kitartást kívánok neked :S !
2012. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En gimibe jartam eloszor 8osztalyosba aztan koltozes utan egy 6osztalyosba kerultem be 10-ben.


A 8osztalyos az nagyon jo volt, nem is cserelnem el, de meg kell hagyni nagyon egyedi tanrendet kovettunk, nem nagyon foglalkoztak az allamilag eloirt tanmenettel, de a sajatjuk sokkal jobb volt.


A 6osztalyosban nem tudom mi volt a nagyszam ugyanugy haladtak az anyaggal mint mas gimik...


Ha lehetne amugy most egy szakkozepnek jobban orulnek, mert szakmat is ad meg erettsegit is.

Ezzel szemben a gimi csak erettsegit.

Es ma mar csqk az etettsegi szamit a felsooktatasban es szakkozepbol is lehet menni- nem ugy mint a regi magyar rendszerben.

Egyeblent is tankonyvbol tanultam a 6osztalyosban, kevesbe a tanaraimtol, akkor legalabb lenne mar egy papirom ha szakkozepben lettem volna... mondjuk vmi eu-s kepzes... De nem...

Es hiaba vagyoo most faxa egyetemen, mivel akkora hiany van kepzett dolgozobol az egeszsegugyben nem vesznek fel apolosegednek sem, mert rendes apolo vegzettsegu embert keresnek.

Most ha lett volna szakmam tudtam volna dolgozni az egeszsegugyon belul az egyetem mellett, meg mar jobban benne lennek a rendszerben, de nem. Jarhatok egyetemre es mellette csinalhatok vmi total mas diakmunkat... recepcio meg ez meg az...


Szoval a szememben meg te jartal jol...

2012. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma volt a suliban praktikai érettségi és tudjátok milyen hangulatos volt? 15 diák egy teremben, nagy colos monitorok előtt terveztek házakat 0-ról! Remek volt látni, hogy négy év alatt ilyen magas szintre eljutok, mint ők! Kezd felhagyni a bánkódás! :-)
2012. ápr. 17. 15:25
 5/7 anonim válasza:
5%

Ha valóban olyan nagy gond, akkor én lehet megölném magam.


De te inkább addig örülj, amíg nincs olyan szar életed, mint nekem. Én pár napja lettem 19 éves, és vagy ebben az évben, vagy 1-2 év múlva befejezem az életet.

2012. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
utolsó mi történt? betegségben szenvedsz? :/ vagy mi?
2012. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
7 év után olvasva ezt a kérdést megnevettetett. Harmadéves vagyok építészmérnökin, egy szuper part-time építész munkával. Hogy már 7 év eltelt azóta...
2018. márc. 9. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!