Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogyan vegyem rá...

Szerintetek hogyan vegyem rá magam, hogy többet tanuljak? Hogy javítsak, mindenből? 7. osztályos vagyok nyolcosztályos gimnáziumba, Budapesten.

Figyelt kérdés

Napi 3-4 órával kitűnő lehetnél talán, de néha megunom, gép, tv, és nem bírok többet. hogy vegyem rá magam, hogy előbb tanulás, vagy relax? segítsetek!

amúgy, így novemberre így állok:

irodalom:5

nyelvtan:4

angol:4

töri:5

matek:2

fizika:5

kémia:4

földrajz:5

biológia:3

informatika:5

technika:5

ének-zene:5

tesi:5

rajz:5

Ami 2-3-4, abból egyel jobbra törekednék legalább.


2011. nov. 12. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Iktass be szüneteket, rendezd a tantárgyakat fontossági sorrendbe.

Ja, és reggel, suli előtt is próbálj meg tanulni, mert olyankor gyorsabban pörög az agyad.

Ha ennél több kell, adj magadnak jutalmat, zsarold magad. (Ha pl 5-öst kapsz veszel magadnak egy csokit.)

Nah,és plusszért regisztrálj Honfoglalóra. Én a külön szobákat témánként hozom létre, és akkor pihenésképp így is ragad valami.

2011. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 IvyLeague válasza:
100%

Tanulj sokszor keveset! :) Ne egyszerre akarj mindenen túl lenni, bármennyire is egyszerűbb lenne, ha egyáltalán lehetne.

Készülj mindennap a következő napra, ha pedig kész vagy, gyakorolj azokból a tárgyakból, amik nehezebben mennek. Pl matek: ez egy olyan tárgy, ami valakinek vagy megy, vagy nem. De ne félj segítséget kérni, elég egyszer megérteni, aztán már megy, mint a karikacsapás! Tapasztalatból mondom:) Életem első (és utolsó) matek 1-esét 12. év elején kaptam, akkor a sorozatokból írtunk és rohadtul nem sikerült megértenem. Esetemben ez tanárhiba volt, mert magántanár elmagyarázta, nagyjából megértettem és utána otthon órákig gyakoroltam és meg is lett az eredménye: a javító dolgozatom csillagos ötös lett :D

A biosz pedig aránylag seggelős tárgy, viszont nagyon fontos, hogy az órán is jegyzetelj, otthon pedig először olvasd el a könyvet, a lényeget emeld ki, olvasd át a füzeted, vizsgáld meg a különböző ábrákat és esetleg ha valamit nem értesz vagy nehezen jegyzed meg, olvass utána az interneten.. :) Ne hagyd veszni! Elvileg még csak fél éve van ez a tárgyad, szóval elég "könnyű" anyagrésznél tartotok. Ez maximum 8-ban fog még előkerülni, de utána lesznek olyan anyagrészek, hogy biokémia, ami után majd sírva emlékszel vissza erre az időszakra. A matek meg dettó!!! :)

Úgyhogy fel a fejjel és szánd rá magad a tanulásra! Én javaslom, hogy menj könyvtárba és ott próbálj meg tanulni, ahol nem vonja el a figyelmed a tv és a gép.

Angolra csak annyit tudok mondani hogy szavakat és nyelvtant tanulj..

Megmondom őszintén hogy kémia 10-ig, fizika 11-ig, föci 10-ig, biosz 12-ig (kivéve 9-ben, akkor nincs biosz!) lesz (én is 8 osztályos gimnáziumba jártam) szóval először alaposan gondold át, hogy milyen irányba mennél majd ezután tovább és az alap érettségi tárgyakon kívül (magyar irodalom, nyelvtan, idegennyelv, történelem, matek) melyik tárgy lesz kulcsfontosságú a karrieredhez, és azt válaszd és azzal foglalkozz. Ne törődj vele, mennyire érdekel, csak tanuld! :)

Napi 3-4 óra az elég megtévesztő, mert kezdetben nagyon nehéz ráfeküdni a tanulásra, de maximum 1 hónap és annyira belejössz, hogy legfeljebb 1 órát vesz majd igénybe a készülés. Egyébként meg nem gázosak az eredményeid, javítsd ki a matekot a bioszt, és ha kitünő akarsz lenni, akkor a többit is. :)) Menni fog, csak bízz magadban! És egy jó hír, ha tanáraid látják a kitartásod, meg fogod kapni a jobb jegyet év végén.

Csak legyél türelmes! Sok sikert!

2012. jan. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 IvyLeague válasza:

Még valami: akkor tanulj, amikor leginkább tudsz rá koncentrálni. Tehát ne evés után, ne lefekvés előtt.. Találd meg az arany középutat! És nagyon fontos, hogy kipihend magad, az agy alvás közben raktározza el a begyűjtött információkat, szóval azzal nem érsz semmit ha csak magolsz magolsz alvás helyett.

És ne feledd azt se, hogy ismétlés a tudás anyja! Tegyük fel most bejelentik hogy jövőhéten pénteken témazárót írtok valamelyik tárgyból. Mi a teendőd? Hazamégy, eszel, emésztés közben kikapcsolódsz. 4-fél5-5-kor legkésőbb előkapod a tankönyveket, füzeteket és kiírod magadnak, hogy mi az amiből írni fogtok. Ha nagyon nagy az anyag, akkor oszd be napról napra mi az amit megtanulsz, és mindennap ismételd át az előző nap tanultakat.

Kérj meg valakit, hogy had mondd fel neki, vagy ha nem ér rád senki, akkor mondd el magadnak :) Ha vizuális típus vagy akkor inkább olvasással memorizáld, ha pedig hallás után jegyzed meg, akkor igyekezz minél többször hangosan ismételni mindent. Ha könyvből egyszerűbb tanulni, akkor szövegkiemelővel minden fontos részt jelölj, ha pedig úgy könnyebb, ha leírod (pl nekem így könnyebb) akkor írj magadnak jegyzeteket.

2012. jan. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hosszú válaszodat! :)

Félévre a matek 2-ről 3-asra ugrott, kémia viszont 3-as lett, bioszból még felelek a 4-esért! :)

2012. jan. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!