Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kreatív befejező ötletek a...

Kreatív befejező ötletek a könyvemhez?

Figyelt kérdés

Próbálkozom egy könyvel, amit már /nagyon régóta/ írogatok. Azonban, akárhogyan próbálkozom, nem nagyon megy a befejezés - és pont ezért szeretném a Ti segítségeteket kérni. Én már annyit gyötörtem ezen az agyam, hogy nem tudok jó befejezést kisajtolni belőle. :)


A kérdésem egész egyszerű: hogy oldhatnám meg, hogy három régen látott ember, testvér újra összefusson? A találkozáson lenne a hangsúly. Valami kevésbé drámaibb, de átütő véget szeretnék. Az ilyet, például Ti hogyan oldanátok meg? Nem tudom kitalálni, hogyan találhatnának egymásra megint.


U.i.: A regényben a háború alatt mindhármukat elválasztották. A legidősebb testvér, miután elvesztették a háborút, leszerelt.

A két kisebbet pedig, az ikreket, még az ütközet előtt különválasztották; így mit sem tudva egymásról, illetve, hogy élnek-e vagy halnak, egyikükből világjáró kalandor, másikukból minden lében kanál kalóz lett.

Hogy lehetne összeegyeztetni, hogy találkozzanak? :)


A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm! Remélem nem tűnök teljesen ostobának emiatt.



2012. ápr. 16. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

esetleg egy esküvőn találkozhatnának újra amire mindhárman hivatalosak.

vagy a kalóz és a kalandor véletlenül egy csata vagy egy jó kis helyszínen összefutnának és felkeresnék a nagyobb tesót :)

2012. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy az irományom a 'Fantasy' kategóriába esik az én megítélésem szerint. :) A szabadabb elképzelés érdekében - bár ugyan csak apró köze van a könyvemhez - a vándorosdi ötletét a 'Burok' c. regényből vettem; a kalózosdit pedig a 'Kincses bolygó' c. steampunkos beütésű animációs filmből. Külön világok, rengeteg másféle faj, stb.

Ugyan a szereplőim sem e világi emberek, valahogy szeretném ha mind /itt/, a Földön kötnének ki... valahogyan. De az összeegyeztetés, hogy egy katona, egy tengeri rabló és egy izgő-mozgó kalandor hogyan kerül /ide/... Elképzelésem sincs.

2012. ápr. 16. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindhármuknak álmukban egy elvont üzenet jelenik meg, ami arra hívja őket, hogy a Földre jöjjenek x helyre. Az álmukban persze semmi szó arról, hogy a testvéreikkel találkoznak, csak valami az életmódjukkal kapcsolatos. Pl a kalóz azt álmodja, hogy kincset talál, ami végtelen és sose fogy el. Elmennek erre a helyre és egymásra találnak. Aztán mondjuk lehet ez valami különleges hely a Földön, van bőven. Vagy rakhatsz ide akció jelenetet is, nem tudom hogy gondolod el. Csak tipp, nekem ez jutott eszembe :D
2012. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mhm. Jó gondolat, köszönöm! :D
2012. ápr. 16. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy kézzel írod a könyvet, vagy géppel? Meg mekkora terjedelmű?
2012. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Eddig csak kézzel van meg belőle egy-két dolog. :) Terjedelemre pedig förtelmesen sok. Még így is, hogy nem összefüggő, innen-onnan kiragadott dolgokat firkantottam le, vagy 4-5 A4-es füzetet teleírtam.
2012. ápr. 16. 19:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, csak mert lehet érdekelt volna, ha kész és nem annyira személyes. De sok sikert hozzá!:D
2012. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!