Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tud-e valaki jogszabályt/törvé...

Kiskacsa Fürdik kérdése:

Tud-e valaki jogszabályt/törvényt arra vonatkozóan, hogy elkérheti-e bárki is pl. az EREDETI érettségi bizonyítványodat bevizsgálás céljából? Ha tudtok, légyszí mondjatok paragrafust hozzá, kellene a teljes, hivatalos szöveg, SOS!

Figyelt kérdés
Keresgélek pár órája, de nem tudom, hogyan is keressek rá pontosan. Kidob minden féle infót, hogy mikor hol legyen nálam személyi, meg ilyen hülyeségeket, de arról egy szót sem találtam, hogy van-e joga bárkinek is birtokolni az én hivatalos okmányomat úgy, hogy én magam nem vagyok jelen, ráadásul 2 hétre vinnék el!!! Nem akarom odaadni, félek, hogy elvesztődik, vagy esetleg hamisítványt kapok vissza. Csak szeretném igazolni, hogy ez törvénytelen. Köszi előre is a segítséget!

2012. ápr. 19. 20:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Idézni nem tudok, de tudtommal csak olyan kérheti el, akinek köze is van hozzá, pl munkáltató (feltéve, ha kell az adott munkához az a végzettség), max fénymásolás céljából, és a fénymásolat alapján már utána tud nézni, hogy valódi-e. Pl iskolákban is így működik, érettségi után elmész OKJ-s képzésre, amihez szükséges az érettségi, az új osztályfőnök elkéri az érettségit, fénymásolás céljából, visszakapod, és utána néz, hogy valódi-e.
2012. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!