Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sorsunk megvan írva? Meg van...

Emerson kérdése:

Sorsunk megvan írva? Meg van írva az is, hogy mikor halunk meg? Vagy mi írjuk saját sorsunkat és a halálunk sincs megírva?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Agyad van? Használni tudod? Nincs megírva a sors, nincs is olyan dolog hogy sors, semmi nincs megírva. Eszem megáll hogy a 21. században még ilyen kérdéseket talál az ember...
2012. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Dehogy van megírva!
2012. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor sok ember miért hal meg fiatalon?Közlekedési balesetben vagy daganatban stb.
2012. ápr. 20. 09:26
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Baleset = véletlen, idióta autós, figyelmetlen fiatal

Daganat = genetika

2012. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor a vonzás törvénye is egy baromság?Én szerintem maximum annyiból nem, hogy ha sokat gondolunk negatív dolgokra akkor előbb utóbb olyat cselekszünk, hogy pl italba folytjuk bánatunkat stb.Vagy ha pozitív dologra gondolok akkor azt nem bevonzom hanem teszek érte.Az-az a vonzás törvénye egy kapaszkodó ami támaszt nyújt az embereknek a célok elérésében.Hogy gondoljátok?
2012. ápr. 20. 16:38
 6/18 anonim válasza:
44%

Egy ideig én sem gondolkoztam ilyenen, meg el is vetettem ezeket az ötleteket. Azóta egy kicsit nyitottabb lettem és pár hónapja találtam egy ilyen gif-et a wikin: [link]

Nem biztos, hogy egy dologra gondolunk teljesen, de Stephen Hawking szerint a szabad akarat csak egy illúzió. A fenti kis animáció egy elméleti dolog, és ha igaza van akkor nincs szabad akarat, vagyis nem függ tőled semmi, és nem tudtál volna mást tenni abban a szituációban, mint ahogy a múltat sem tudod megváltoztatni. A fenti animációt az angol wikipediáról szedtem, ha érdekelnek az ilyen elvont dolgok keress rá a neten a "free will" -re. Azért a gif alatti szöveget leírom neked, ha esetleg nem angolos lennél:

Egy ember visszautazik néhány másodpercet egy sima egyszerű idővonalon. (Itt azért van ez a meghatározás - gondolom én - hogyha párhúzamos univerzumok vannak, akkor ez máshogy müködhet.) Ez a jelenet a szabad akarattal kapcsolatban vehthet fel kérdéseket, mivel ha a személy elhatározza, hogy belép a gépbe, azzal egy időben megjelenik az ő saját mása is, és a személynek abszolút nincs esélye, hogy meggondolja magát (vagyis, hogy ne menjen be)

Nah ezen lehet filózni...

2012. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha a sorsunk és a halálunk napja nincs megírva akkor légy szíves támasszátok alá.Köszönöm
2012. ápr. 21. 17:00
 8/18 anonim ***** válasza:
Légyszíves támaszd alá, hogy meg van írva.
2012. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk holnap kiugrok az ablakon, pedig az előre megírt sorsom azt mondja, hogy 80 évig fogok élni, akkor mi van?
2012. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezzel mit akarsz mondani?
2012. máj. 31. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!