Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ingatlan adás-vételének a...

Horvi74 kérdése:

Ingatlan adás-vételének a másolatát honnan tudom beszerezni?

Figyelt kérdés
Én vagyok az eladó és vevő de sajnos minden papír az anyukám kezében illetve ügyvédjénél van,akik nem hajlandók kiadni.Okuk van rá.Hova forduljak?Az ügyvédnek biztos kellett valahova másolatot küldeni.Köszönöm

2012. ápr. 21. 16:15
1 2
 1/14 szekhely com válasza:
Nem nagyon értem, hogyan lehet a vevő és az eladó is ugyanaz. Mindenesetre, ha már a földhivatalhoz benyújtásra került, akkor onnan beszerezhető. Ha nem, akkor az ügyvédi kamaránál bejelentheted, hogy az ügyvéd nem adja ki az iratot.
2012. ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

eladó és vevő? olyan nincs


hány éves vagy ?

gondnokság alatt vagy?


ha okok van, okuk van.

Mi a Te problémád?


megrövidítettek? gyámhivatal, bíróság

2012. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,az eset bővebben,hogy érthető legyen.

Örökségemet-ingatlan-eladtuk 1/2 arányban az anyámmal,mivel apum meghalt,majd "vettem" az örökségemből kissebb ingatlant.És mivel anyám intézett mindent-nagyon szereti ha az ö kezében van az irányítás-nála és ügyvédjénél maradttak a papírok.Mivel több gyermekem van nem értem rá ezzel foglakozni és megbíztam az anyámban, de sajnos így utólag rájöttem,hogy kár volt.Kiderült még a részemből kell lennie,eladás-vétel különbözet,ezért kell beszereznem az adás-vételiket,hogy ügyvédhez tudjak fordulni.

Neki van saját lakása+amit az én örökségemből "vettem"lakás is az ö kezében van,vagyis kiadja, és mint megtudtam még a holtigtartó haszonélvezetét is rátette és én hülye ezt is aláírtam,mert nem olvastam el,hogy mit is írok alá.

2012. ápr. 22. 20:18
 4/14 anonim ***** válasza:
lustaságnak nagy az ára - bocsi
2012. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elnézést de ennek semmi köze a lustasághoz,mivel 4 gyermekem van és mellette dolgoztam is elég keményen és hát kiben nem ha az ember a saját anyjában ne bízzon meg.Sajnos úgy látszik már abban sem lehet. :((..de esetleg ötlet?Adás-vételi,hova küldi az ügyvéd?
2012. ápr. 23. 09:53
 6/14 anonim ***** válasza:

földhivatalba


meghatalmaztad, és nem kérted számon?

tudod bizonyítni, hogy a te pénzed volt?


(nagyon durva, hogy haszonélvezetit jegyeztetett be - ha jól értem,

vagy ha azon is volt, amit örököltél apukádtól, akkor meg nem )

2012. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a elolvasol egy 3 oldalas szerződést, attól még nem hal éhen a gyereked - már bocsi


értem, hogy megbíztál, de csalódtál.


mondhatják azt is, hogy az eladásnál az adózás miatt "írtak kevesebbet" a papírra, mint ami pénzt vártál


az meg fedezi a kislakást.


(ha nem abban laksz, akkor nagy gondod nem lehet.)

2012. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen totál hülye volt,de ezen már nem tudok változtatni.Az ügyvédjét is régóta ismerem és tulajdonképpen odamentünk a férjemmel és minden elolvasás nélkül aláírtunk egy halom papírt.

Az eset még annyiban bonyolult,hogy a tulajdonjogomat átadtam az egyik gyerekemnek,ezért is kellett annyi mindent aláírni,még a férjemnek is.

Azt viszont nem egyértelmű,hogy ha az örökségemen,amit eladtunk és azon rajta volt az anyám,plusz az apukám haszonélvezete,akkor logikus,hogy amit az örökségemből vettünk lakás,az anyám haszonélvezetével terhelt lesz?

Jó,hogy a haszonélvezet rászáll,de ha eladja,akkor az újonan vásárolt lakásra-az én részemből vásároltra- automatikusan rákerül az ö holtigtartó haszonélvezete?

Nem, nekem van saját ingatlanom,de sajnos azon is az ö holtigtartóhaszonélvezete van.És tulajdonképpen-és ezen megy a vita-nem kérem a fenn maradó részemet,csak kértem vegye le az én házamról a haszonélvezetét de nem hajlandó.Beszéltem egy ügyvéddel,hogy annak fejében esetleg meggyőzhető lenne.

2012. ápr. 23. 10:55
 9/14 anonim ***** válasza:

nem kerül rá automatikusan, csak erkölcsileg érthető-számomra


pénzért nem mondana le a haszonélvezetéről ? (ha okos, és a jelek szerint az, akkor nem)


szeretnéd eladni a kislakást, vagy a hasznait szedni, vagy félsz, hogy kirak a híd alá? vagy miért fontos ez most (már) ?

2012. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak annyiban,hogy nekünk van egy házunk,ami az én tulajdonom és az ö holtigtartóhaszonélvezetévelt terhelt.Nagyon sokat költöttünk már rá,és több megoldást ist számba vettünk mert nagyon sok a rezsije de semmiképpen nem szeretnénk ha az anyámnak,akármilyen döntésre jutunk-eladás,kiadás-beleszólása legyen.Szóval kértem vegye le a haszonélvezetét,hamár az örökölt részemből vett 2!! lakást is ö adja ki,de nem hajlandó rá.Viszont utánna számolva még vn a részemből,nem kevés és arra gondoltam és beszéltem is már ügyvéddel,hogy ír egy papírt,hogy vagy adja azt oda vagy vegye le a haszonélvezetét cserébe.Természetesen nekem nem a pénz kell,hanem az utóbbi,de mivel egy borzasztó határozott és önző nő,gondoltam hivatalos felszólításra talán hajlandó lenne,mivel,hogy ö pénzt a kezéből ki nem ad talán,így elérhetem nála.Csak hát ugye hülye voltam,mert mind a 2 ház eladási papírja nála van,rajta az összeg amiért eladtuk és a 2 kissebb lakás vételéről is az adás-vételi.Ezért vagyok kicsit meglőve,hogy honnan tudnám azokat beszerezni.Az ügyvédje közölte,hogy mivel az anyám a megbízoja nem adhat ki semmit.
2012. ápr. 23. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!