Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mennek ki az emberek...

Miért mennek ki az emberek külföldre tanulni, ha nem beszélnek az adott nyelven?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy minden egyszerű ember azt hiszi, hogy pl. az Egyesült Királyságban kolbászból van a kerítés, de miért nem veszik maguknak a fáradtságot, hogy legalább angolul megtanuljanak? Komolyan, a legkönnyebb nyelvek egyike.

2012. ápr. 24. 23:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Elírtam, nem tanulni, hanem munkát vállalni.
2012. ápr. 24. 23:19
 2/3 claidheamohmor ***** válasza:

Meg is válaszoltad magadnak :)

Aki annyira egyszerű, hogy azt hiszi, kolbászból van a kerítés, az azt is hiszi, hogy elboldogul magyarul is. Esetleg vannak kint magyar ismerősei, és arra számít, hogy közöttük könnyebben boldogul nyelvismeret nélkül. esetleg arra számít, hogy bár most nem beszéli, de kint majd megtanulja, addig meg majd lesz valahogy...

Amúgy kinek mi a könnyű, nekem is fura megszokni az angolszász logika szerint összekendácsolt mondatokat, kifejezéseket :D Egyébként meg szervezetten tanulni többnyire drága, önállóan tanulni meg többnyire nehéz - lustaság, motivációhiány, na meg aki teljesen kezdő, annak szinte lehetetlen. (Legjobb: egyszer hallottam megnyilvánulni az egyik takarítónőnket - kb. 50-es, lepukkant, csúnya, buta, mint a föld, kb. 6 általánossal, és megkérdezte valaki, hogy nem gondolt-e arra, hogy tanuljon valamit, mire felháborodva: "Tanulni? Én? Há' tanultam én mán eleget!!!")

2012. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszi a választ!
2012. ápr. 26. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!