Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye szépen fog beszélni?...

Ugye szépen fog beszélni? kiköltöztünk külföldre, a párom itteni. Mindenki magyar, csak nagyon furán beszélnek. Csak tőlem hall a fiam "normális" magyar szót. van esély, hogy úgy fog beszélni mint én, v ahhoz el kellene költöznünk?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, ezért hívják anyanyelvnek.
2009. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ok, csakhát magyarul beszélnek ők is, csak pl. nem azt mondják, h vagy, hanem vagyú, meg mink, meg gyüssz, szóval csak tőlem hallja normálisan a szavakat. és azért a jóidőben egyre többet vagyunk az utcán és tegnap 2 kislány játszott a fiammal, persze ők is így beszéltek és tök megijedtem...
2009. ápr. 17. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A fiad toled fog megtanulni magyarul, hiszen a legtobb idot veled tolti. Persze arra majd oda kell figyelni, hogy ha esetleg a tobbi magyar rossz/fura kiejtese ne ragadjon ra, tehat majd mindekepp javitsd ki, ha rosszul mondja a szavakat.
2009. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kedves 2. válaszoló, nem tom, h ki pontozott le, de elmehetne a jó büdös pi...ba...

köszi a választ

2009. ápr. 19. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:
En vagyok a masodik valaszolo. Szia Kerdezo! Koszi, hogy megvedtel. En mar nem foglalkozom a lepontozokkal. Nekem az sokkal fontosabb, hogy a kerdezonek segitsek. Az unalombol lepontozokat meg csak sajnalni tudom, foleg amikor mondjuk tapasztalatot pontoznak le. Szegenyeknek jobb dolguk nincs. Sok szerencset, es csak ugyesen! :o)
2009. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 claidheamohmor ***** válasza:

Ja, van, aki figyeli a pontozást? Engem sem nagyon érdekel.

A témához: szegény nagynéném Montrealba ment férjhez (a férje is magyar). Nem erőltették a gyerekeik magyarul tanulását. A két unokatestvérem, annak ellenére, hogy elvileg magyarok, elképesztően rosszul beszélnek (ahogy visszaemlékszem, gyermekkorukban szinte egyáltalán nem, később, kamaszként kezdtek tanulgatni valamennyit), , olvasni-írni meg még annyira sem tudnak magyarul. A nagynéném magyarul is akcentussal beszélt, meg angolul is :D A férje is eléggé elfelejtette a magyar szót...

Szóval ha neked fontos, akkor csak te lehetsz az, aki megtanítja a fiadnak, de akkor gondot kell rá fordítanod, oda kell figyelned. Egyébként meg sok rá fog ragadni a körülötte élők stílusából.

Szerintem.

Azt azért nem gondolnám, hogy el kellene költöznöd, miért is kéne? Vagy hova? Illetve mire számítasz, miért lenne máshol jobb a helyzet?

2012. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hú de régi kérdés ez :) közben hazaköltöztünk :) a fiam már 4 éves lesz mindjárt és szépen, rendesen beszél. ha kiutazunk, mert apuka szülei kint élnek, akkor ott vagyunk pár hetet. annyira érdekes dolgot figyeltem meg. kint a kinti akcentussal beszél, itthon pedig rendesen. mire képesek ezek az apróságok :) szóval ebből azt vonom le, hha kint élnénk, velem rendesen beszélne, a többiekkel nem, mindenkinek úgy válaszol, amit hall.
2012. ápr. 26. 07:29
 8/10 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, láttam aztán, hogy kicsit elkéstem, hát ezek szerint megoldódott. Azért nem is tudom, okos dolog volt hazaköltözni? Elég tré a helyzet idehaza... :D
2012. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 claidheamohmor ***** válasza:
Egyébként érdekes, amit írsz, hogy a kicsi váltogatja az akcentusokat :)
2012. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sok országban rossz a helyzet, csak mi magyarok szeretünk nagyon sírni és sajnáltatni magunkat. aki akar, az megél mindenhol. persze nincs kolbászból a kerítés itthon, de inkább ez, minthogy külföldön éljek egész életemben. nekem az nem ment. bár én könnyen beszélek, mert a párom kint maradt, neki fix az állása, azt azért nem kockáztattuk. hétvégente jön haza, v mi utazunk, h többet együtt legyünk.
2012. ápr. 26. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!