Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó sci fi, fantasy könyvek?

Jó sci fi, fantasy könyvek?

Figyelt kérdés

Olyan könyvek érdekelnének amelyek ezen témák valamelyikébe tartozik. Például ilyesmi:

Az ember a fellegvárban

Harry Potter

Éhezők viadala

Szép új világ

stb.


Előre is köszönöm a válaszokat! (16/L)



2012. ápr. 25. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Mágus: A tanítvány

Mágus: A mester

Sárkánydárda krónikák

2012. ápr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Szép új világ, az még jó, elismerem.

De amiket felsoroltatok... Ne haragudjatok, azok nagyon gagyik.

Stanislaw Lem, Sztrugackij testvérek, Phillip K. Dick, Ursula K. Le Guin, Frank Herbert könyvei, na azok JÓ sci-fi írók, szinte mindegyik könyve.

2012. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kihagytad Arthur C. Clarkot, Szergej Lukjanyenkot, Szélesi Sándort és a legjobb H.G Wellst...

amiket felsoroltál kérdezö azok inkább tini-scifik... jobb szót nemtudok rá :-)

2012. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azért az ugye világos,hogy egy 16 éves (tini) lány a kérdező.
2012. ápr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Örök kedvenc nálam a Metró 2033 és Metró 2034 (Dmitry Glukhovsky). Fantasy: Eragon, Elsőszülött, Brisingr (Christopher Paolini). Lukjanyenkonak tényleg jó könyvei vannak, tőle a Világ őre és Őrség sorozat. Isaac Asimov viszont klasszikus, nem lehet nem megemlíteni. :D Tőle az Én a robot, Robottörténetek I. II. Alapítvány sorozat. Hááát Dmitry Glukhovskytől a Szürkület is nagyon nagyon jó, de az ilyen kalandregény/sci-fi keverék. Ray Bradburytől pedig a Marsbéli krónikák nagyon jó. Meg esetleg Stephenie Meyertől A burok, de nekem az nem igazán tetszett, de rajtam kívül mindenkinek tetszett eddig, szóval lehet, hogy neked is fog. :) (Eléggé nyálas semmi történettel, kb. az Alkonyat sci-fi kiadása, de egy próbát megér :D ) Esteleg Orwelltől az 1984, ami disztópia, szóval sci-finek számít, de a tartalma nagyon nem az, viszont nagyon jó könyv (legalábbis ha a Szép új világ tetszett). H. G. Wellsnek is jó könyvei vannak. Arkagyij és Borisz Sztrugackijnak is jó könyvei vannak. Most így hirtelen ezek ugranak be. :)


15L

2012. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt mondjak a Tronok harca konyvben sem rossz :)
2012. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!