Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme? De most...

Mi az élet értelme? De most komolyan?

Figyelt kérdés

Ez nem egy nyafogás, szimpla tényként kérdezem.

És LÉGYSZIVES ne jöjjetek azokkal a b*romságokkal, hogy "az amit adsz neki" meg hogy "az hogy legyél boldog"(mert egyébként meg pont ezt kérdezem, végül is).

Csak úgy belegondolva: Gyerekként ugye minden időnket leköti az a tetves iskola. Oké, szünet meg minden. De persze szünetben is tanulni kell. Oké, nyáriszünet. Az meg kb két és fél hónap, ami lóf*sz az év 12 hónapjához képest, szerintem. Aztán örülünk a fejünknek hogy végeztünk, de hát akkor jön a neheze. Dolgozzál napi 12 órában valami sz*rságot, mert aki nem túl okos vagy tehetséges vagy szorgalmas az semmire nem fogja vinni ('hál'istennek én egyik se vagyok..). És ENNYI. Aztán persze ha szép vagy vagy jófej akkor találsz magad mellé valakit, akivel néha-néha együtt tudtok lenni, amikor éppen egyikőtöknek sem kell dolgoznia.

Kérdem én, mi a fene az élet értelme ÍGY? Semmi nem történik, nincsen semmi extra, MINDEN EGYES NAP UGYANAZT az unalmas dolgot megcsinálni, újra és újra, semmi különleges, semmi.. csodálatos.

Az se mondjátok, hogy vegyem észre az apró dolgokat. Mert egy virágot nem lehet észrevenni egy b*szom nagy sziklafal mögött (NEM, nem lehet megkerülni SEHOGY!) ugyebár. És a fal előtt meg nincs semmi, mielőtt kiforgatnátok a h*lye hasonlatomat.

Azért a pár szabad óráért kéne élnünk amikor azt csináljuk (helyzettől függő keretek között) amit akarunk?? Nekem nem látszik korrekt 'ajánlatnak'.

És akkor máris ottvagyunk, hogy még ezek is akadályoznak, a helyzetek. Minden vágyam pl. egy trambulin a kertes házba (ja meg akkor előbb már egy kertes ház a tetves albérlet helyett), és akkor mondjuk lehet hogy élvezném a szabadidőmet. Dehát ugye a pénzügyi helyzetünk ezt nem engedi meg. De nem is ez a személyes példa a lényeg, hanem úgy általában.

Az ember egyszerűen nem SZABAD. Mindenhol csak korlátokba ütközünk. Milyen jó lenne, nem? hogyha nem kellene törődnünk azzal, hogy hogy nézünk ki, vagy a munkával és iskolával, semmivel, mert valahogy mindig azt csinálhatnánk amit akarunk, meglenne mindenünk, nem, fogalmam sincs hogy lenne ez lehetséges, de EZ lenne az ÉLET, és nem ez a mocskos sz*rság. Pár ember ott fent ural mindent, röhögnek a markukba, mi meg itt szenvedünk a földön.


Hát nem is tudom, de nagyon elkeserít, amikor ezekre gondolok.

Ja igen.. a kérdés? Hát csak annyi hogy mi a fene értelme van az életnek?


2012. ápr. 26. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
á nem nyafogás... leirom 20adjára is azért az ilyen jellegü kérdésekhez: senki nem mondta hogy az életnek értelme van,mivel az ok okozat elvén alakult ki jelen állás szerint, nem pedig mert valaki kitalálta hogy legyen, és célja is legyen , már csak mert ha tudnánk mi a létünk értelme akkor eszünkbe jutna néha.. tehát konkrét értelme nincs, csak van.mondjuk erre rá lehetne jönni kis gondolkodásmenet után már csak logikai úton is
2012. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Isten.
2012. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Pontosan annyi értelme van az életünknek mint bármelyik másik állatfajnak csak mi továbbfejlődtünk agyilag és rájöttünk hogy a tárgyak birtoklása boldoggá tesz miket ezért van iskola,munkahely hogy legyen pénzed (ami egy növény:D) a sok felesleges szírsz@rra :)


Az élet célja: evés,szaporodás

De a mostani korban már inkább: birtoklás,hatalom,sex

2012. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.: nem, nem nyafogás. és biztos nem fogom átnézni a többi száz ilyen kérdést. ha nincs kedved ne válaszolj, nem? egyszerűbb. én is tudom hogy nem valaki kitalálta, hanem csak úgy lett... de attól még lehet értelme. szóval szerinted semmi, jólvan, végül is ez is válasz.


2.: sajnos nem hiszek benne.


3.: én is az evésre gondoltam xD a szaporodásban már annyira nem tetszik, de végül is ha mindenki így gondolná kihalnánk szóval ez is igaz.. és hát igen, ez is ésszerű, a birtoklás és a hatalom.. kár hogy nem lehet olyan könnyen elérni ezeket. és kár, hogy csak ennyi az értelme. milyen szánalmas az emberi faj :)

2012. ápr. 27. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
a 2-dikat szépen leszavazták pedig igaz, az élet értelme: eljutni Istenhez...a sajátodhoz, akit neked kell megismerned és senki nem mondhatja meg, hogy Ő milyen és hogyan keresd. Ő ad értelmet az életnek, nála van a válasz
2012. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 spamolok válasza:
94%

Az emberi lét titka nem abban rejlik, hogy éljünk, hanem abban, hogy miért éljünk. Az ember, ha nincs szilárd elképzelése arról, hogy miért éljen, nem hajlandó élni, és inkább elpusztítja magát, semhogy e földön maradjon, még ha csupa kenyérrel rakják is körül.


Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij

2018. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ismeretlen777 válasza:
100%

Ez egy jó kérdés :"D


De hogy komolyra vegyem a szót azt kell hogy mindjam hogy az életnek nincs semmi értelme, most vagyok 9. a gimbáziumban és reggeltol estig csak tanulok nincs semmire időm, alig van időm aludni is, és az általános is csak egy sz0pás volt, a közösség borzasztó volt ott is és itz is

2020. nov. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
80%

Amúgy a negatív helyzetekben derü ki hogy az ember mennyire is pozitív.

A híres sztárok akár Magyarorzságon vagy küföldön ők megtalálták az élet értelmét.Neked miért ne sikerülhetne?

2021. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!