Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Belőletek milyen reakciókat...

Belőletek milyen reakciókat váltott ki a Sorstalanság című Koltai Lajos film?

Figyelt kérdés

Belőlem annyira erős érzelmeket szabadított fel, hogy azt nehéz megfogalmazni.

14 éves vagyok, pont annyi mint a főszereplő. Engem annyira felkavart...A szívembe markolt, belém ivódott, szinte csak ez jár az eszembe, de e közbe annyira elkezdett érdekelni a téma. Csak azt érzem, hogy néznem kell.

Van rajtam kívül valaki akit ennyire lebilincselt, megfogott, felkavart a film?


2012. ápr. 29. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én az avataron jobban meghatódtam
2012. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Engem is iszonyat meghatott, nekem érettségi tétel, és nem bírtam elolvasni első neki futásra a tételt, a torkomban gombóc volt, majdnem sírtam. Sajnos a filmet részekben láttam, mert a suliban magyar órákon néztük..

18L

2012. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mivel elolvasni képtelen voltam,így megnéztem filmben,mert kötelező olvasmány volt.De 10 perc után rájöttem ilyen ritka szar filmet nagyon nem szoktam nézni,és annyira pocséknak találtam,hogy ki is kapcsoltam..

Ha ilyen filmek érdekelnek amik a zsidók deportálásáról szól Akkor inkább nézd meg Anna Frank naplóját vagy a Schindler listáját.

2012. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Nekem az Avatar túlságosan elképzelt. Nem mondom, hogy nem érintett meg de nem annyira mint a Sorstalanság.

2. válaszoló: Az jó lehetett...A legszívbemarkolóbb filmet kikapni... Remélem azért sikerült. :)

3.válaszoló: Ízlések és pofonok. Sokan gondolják, hogy egy rakat sz*r, pedig nem. Nem csak nézni, hanem látni is kell. Egyet értek veled, az első 10 perc elég unalmas volt, de utána felpörögtek az események.

2012. ápr. 30. 09:11
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 09:11

Kedves 14 éves.Én vagyok a harmadik,és nekem mondtad,hogy nem csak nézni,hanem látni is kell a filmet..Jó tanács,de nem mindegy kinek.

A film mint írtam úgy pocsék ahogy van.Borzalmas színészi játék,és borzalmasan adták elő azt amit az első 10 percben is láttam.

Én 40 éves vagyok.Voltam Auschwitzi koncentrációs táborban is,és ott rengeteg történetet hallottam olyan élő emberektől akiknek a szüleik,rokonaik haltak meg ott.Rengeteg filmet láttam már ami erről szól.Örömmel mondanék filmcímeket,de sajnos soknak nem jut eszembe a címe.De volt olyan film ami a női rabokról szól,ahol egy doktornő meséli el,hogy miképpen segített a nőknek/lányoknak,hogy ne essenek teherbe erőszak miatt.Vagy ha teherbe estek,akkor hogy titkolja el a németektől a terhességet.Vagy ott volt az a film ami egy iker testvérpárról szólt.Az ő történetük,hogy miképpen,hogyan élték túl az egész kínzást.

Vagy ott van az "Élet szép" film.Apáról és kisfiáról szól,ahol az apa a táborban igyekszik egy kitalált történetet kreálni,hogy a fia túl élje.Azt játssza a fiával a táborban,hogy ők most egy játék résztvevői és a győztes egy tankot nyer.A végén a rabok is bekapcsolódnak a játékba..(na ezen aztán lehet sírni nagyon)Hozzáteszem,hogy mind megtörtént esetet dolgozott fel.

Szóval én nem csak nézem,hanem látom,és átérzem ezeknek a történeteknek a lényegét.De ami pocsék,ami borzalmas azt nem lehet sem nézni sem látni.

Talán ha mélyebben belemásznál,és elkezdenél több ilyen témájú filmeket nézni,akkor majd te is azt mondod,hogy a Sorstalanság egy borzalom a többiekhez képest..(és hidd el,igazam lesz)

40/N

2012. ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elkezdtem letölteni az Élet szép c. filmet, és ezek után jobban elmélyülök majd a témában.

Végül is kell egy viszonyítási alap, ami ebben az esetben a Sorstalanság. Ha megnézem az általad mondott filmet biztos változni fog a kialakult képem.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2012. ápr. 30. 12:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Belőletek milyen reakciókat váltott ki-javába endotermet
2012. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszodat...
2012. ápr. 30. 18:02
 9/12 anonim ***** válasza:
bőgtem. aztán tovább bőgtem. aztán újraértékeltem az egész életemet.
2012. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kertész Imre írta!
2012. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!