Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről a szövegről...

Mit gondolsz erről a szövegről? (érdemes elolvasni)

Figyelt kérdés

Én Önmagam vagyok.

A világon nincs még egy ugyanilyen lény. Vannak, akik ebben-abban hasonlítanak rám, de senki sem azonons vele. Ezért minden belőlem fakadó dologért én vagyok egyedül felelős.

Minden az enyém: a testem- és annak minden rezdülése. Értelmem - gondolataim és minden, ami az eszembe jut. Szemem - képem és látomásaim.


Érzelmeim - akár olyan szélsőségesek is, mint a düh, a csalódás, az öröm, a szerelem, a kiábrándultság, az izgalom. Enyém a szám - és minden udvarias, édes, durva, igaz és hamis szó, amit kiejtek rajta. Hangom - legyen erős, vagy gyenge. Cselekedeteim - bármi, amit másokért, vagy magamért teszek.


Enyémek az elképzeléseim, álmaim, reményeim és leleményeim.


Hozzám tartoznak a győzedelmek és sikereim, a kudarcok és tévedéseim.


Mivel magamé vagyok, alaposan és közelről megismerem magam. Ennek során megbarátkozhatok magammal, megszerethetem önmagam, lehetővé tehetem, hogy magamért cselekedhessek.


Vannak vonásaim, amelyek számomra is rejtélyek még, oldalaim, amelyeket nem ismerek eléggé. De mindaddig, amíg elfogadom, mi több, szeretem magam, bártan és reménykedve foghatok bele, hogy megtaláljam a kulcsot önmagamhoz.


Bármilyen a megjelenésem, a hangom, akármit mondok, vagy teszek, gondolok, vagy érzek egy adott pillanatban, az is csak én vagyok. A magam ura vaygok, jelenidőben létezem.


Amikor visszatekintek, és mérlegelem, hogy néztem ki, mit nyilatkoztam, cselekedtem, hittem, éltem át - kiderül, hogy nem vagyok tökéletes. De megszabadulhatok attól, ami bennem rossz, megőrizhetem erényeimet, és kitalálhatom az öntökéletesítés módját.


Látok, hallok, érzek, gondolkodom, beszélek és cselekszem. Vannak képességeim a túléléshez, barátságok megkötéséhez, alkotáshoz, értelmes létezéshez és az eligazodáshoz más emberek világában.


Bizalmasa vagyok önmagamnak, ezért formálni tudom magam.

Én én vagyok, és szeretem magamat.


2009. jún. 22. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egoizmus! :DDD
2009. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ígyvan.

teljesen igaz.

miért lenne egoizmus?

2009. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igen, ez így van.
2009. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!