Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki elolvasta a Henri...

Valaki elolvasta a Henri Charriére: Pilangó című művet? Ha igen kérhetnék valakitől egy rövid leirást a cselekményről fontosabb szereplőkkel együtt?

Figyelt kérdés
Szereplők és cselekmény
2012. máj. 2. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvasd el inkább. Én nagyon régen olvastam.

Papillon (franciául pillangó), egy piti kis s7r|ci volt Franciaországban. Pillangónak hívták a $Tr|ciket. Rajta maradt ez a gúnynév, innen a cím. Valami kés3lős balhét ráhúztak, vagy meg is csinálta már nem tudom. Innen Francia Guyanara vitték meg arrafelé, Dél-Amerikában és ott szökdösik össze-vissza. Összejön egy indián lánnyal. A végén megszökik, megírja élettörténetét, best seller lesz, k*rva gazdag de csak pár évet él. Ez már nem a könyv hanem az élete.

2012. aug. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hát azért ennél jóval több) amúgy nem csak pár évet él mikor kiszabadul kb 38 évews már nem emlékszem pontosan és 80 valamennyi mikor meghal...a második kötet amiben leírja mit csinált a szabadulás után hát az sem mentes kalandoktól:) én imádom a könyvet időről időre újra olvasom és mintha vele élném át újra és újra az összes kalandot
2014. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!