Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Régen egy csiga tényleg...

Régen egy csiga tényleg elefánt méretű volt? és egy bolha ugrásától 50 méteres körzetben remegett a föld?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 21:40
 1/3 A kérdező kommentje:
: ]
2012. máj. 3. 21:41
 2/3 anonim válasza:

Ha ezt komolyan kérdezed, akkor nagyon átvertek, ha nem, akkor pedig a válaszom tárgytalan...

Voltak ugyan vízicsigák, amik több méter hosszúra is megnőttek (egyenesházú nautilusok) de elefántméretűt tudtommal még senki nem talált. Ezen kívül pedig a rovarok időnként nagyobbra nőttek mint most, ez az oxigénszinttől függ... ha több az oxigén a légkörben, az állatok nagyobbra nőhetnek. De itt is max olyan 50-100cm szárnyfesztávolságú szitakötőkről beszélünk, nem pedig 2 tonnás bolhákról. Először is egy bolha azért tud a testéhez viszonyítva nagyot ugrani, mert kicsi, így a lábával kilőve magát nem kell túl nagy súlyt megmozgatni, és a szövetei is könnyen tapadnak egymáshoz. kisebb a "leggyengébb láncszem" előfordulásának lehetősége egy kevesebb sejtből álló szövetben. Ezen kívül nem hiszem, hogy lett volna állat, amik elviselnek egy ekkora élősködőt, vagyis evolúciós zsákutca lett volna. Kicsit elvontabb értelemben viszont most is élnek a földön olyan kis méretű rovarok amik kommunikációjuk során olyan mély frekvenciás rezgéseket bocsátanak a földbe vagy a levegőbe, amiket akár kilométerekre s érzékelni lehet, de ezt az ember csak műszerekkel tudja kimutatni, vagyis a föld nem remeg bele a szó szoros értelmében.

2012. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
természetesen nem volt komoly kérdés!:) csak annyi idióta primitív kérdéssel találkoztam már hogy az agyam lezsibbadt tőlük..gondoltam teszek fel egy ilyet én ish:DD
2012. máj. 3. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!