Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi e teendő "ilyen fajta"...

Mi e teendő "ilyen fajta" lopás esetén?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: panelházban, a földszinten lakunk. Magasított földszint, ami úgy van megoldva, hogy a járda "felett" kb. 1-1,5 méterrel kezdődik a ház alja pár méterrel beljebb, és a szintkülönbözet földdel van feltöltve. Kb. 7-8 évvel ezelőtt meguntuk a rengeteg parlagfüvet az ablakunk alatt, és úgy döntöttünk, hogy megcsináljuk ezt a részt egy kis kertnek. A szomszéd ugyanígy tett. 1 lépcsőházhoz 2 kert tartozik. Azt gondolom mondanom sem kell, hogy az önkormányzattól semmilyen növényt/locsolási támogatást nem kapunk, mindent saját költségből oldunk meg.

Egy ideje viszont valaki idejár éjszakánként lopni hozzánk. Hol a mi kertünkből, hol a szomszéd kertjéből. 100-200 ft.-os kis egynyári virágokról van szó, hangsúlyozom, nem is az értékén vagyunk felháborodva, hanem a belefektetett munkán. Habár a szomszédtól elvittek 3 smaragdtuját, meg 3 gömbtuját is, ami már azért több ezres kárnak tekinthető. Ahogy elültetjük, valószínűleg napközben kifigyeli, rá pár napra éjszaka pedig elviszi. Rendkívül bosszantó. És ugyanaz a lábnyom mindig... Hol tőlünk, hol a szomszédtól lop az illető.

A kérdés: mit lehet ilyenkor tenni? Nyilván feljelenteni egy lábnyom alapján senkit nem lehet, meg hát a rendőrség enyhén szólva kiröhögne minket...

Akinek van jó ötlete, segítsen!

Eddig annyit tettünk, hogy kiírtuk, hogy kamerával megfigyelt terület, hátha beveszi a tolvaj...


2012. máj. 4. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:

A kamerás dolog nem lenne hülyeség.

A számítógéphez veszel egy webkamerát, ahhoz egy szép hosszú USB kábelt, és kivezeted az erkélyre. Folyamatos felvételt készítesz egy egyszerű szoftverrel. A célterület legyen kivilágítva éjjelre, mert az olcsó kamerák sötétben nem adnak használható képet. A tolvaj úgyis blöffnek hiszi a táblás figyelmeztetést... Kiraktok valami értékesebb növény csalit, aztán indulhat a valóságshow.

2012. máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És ha megvan a felvétel és mondjuk még használható is? Hová forduljak vele? A másik: szerinted az álkamera elriasztaná?
2012. máj. 4. 10:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nappal kifigyeli a "célnövényt", mert a múltkor 2 kis virágot direkt közvetlenül egy terülőboróka mögé ültettem és csak oldalról lehetett látni a lépcsőház bejáratától, vagy tőlünk az ablakból. Tehát ha éjszaka jött, azt tuti nem látta, pláne hogy szemben a lámpa nem is világít már hónapok óta, így korom sötét van. Tudnia kellett, hogy hol van a növény. Közvetlenül az ablakom alatt kellett elmennie.
2012. máj. 4. 10:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Szemből nem voltak lábnyomok, csak az ablakom alatt... ez azért már simán birtokháborítás...
2012. máj. 4. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Hova fordulhatnál? Jó kérdés, mert az ilyen lopás "csak" szabálysértés, a rendőrség talán nem venné olyan komolyan. De megérne egy próbát. Alternatív megoldás, hogy a tolvajról készült képet kiragasztod nyilvános helyekre, rövid esetleírással. Hátha a megszégyenítés segít. Bár ez nem túl jó ötlet, de más most nem jut eszembe.

Illetve talán érdemes lenne egyik éjjel fent maradni, és jól leordítani a fejét, ha akcióba lép.

2012. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy kiszámíthatatlan időközönként jön... Télen két nagyobb "gyereket" elkaptunk, amikor este fél 9-kor éppen az árvácskákat húzgálták föl a kertünkből, ők azóta szerintem nem mertek jönni.

Ez a másik most tavasszal szokott ide, ahogy elkezdtük az egynyáriakat ültetni. Egy éjszaka elvitt a szomszédtól 10 árvácskát, meg 5 százszorszépet, rá 1 hétre kb. tőlünk 3 százszorszépet, utána múlt péntek éjszaka 2 bársonyvirágot, rá 3 napra, most hétfő éjszaka meg a szomszédtól 4-5 virágot. És ez a 4 eset tuti ugyanaz a lábnyom volt. Csak azt nem tudom, ki az, aki pár db párszáz forintos virágért hajnali 2-kor felkel???

2012. máj. 4. 11:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod kik voltak a szomszédok ? mert ha igen van egy szuper ötletem kell egy paróka és ügyes smink képesség esetleg ha nem hordasz szemüveget akkor még azt is és kell egy valamilyen újság cuccok (bármilyen luxus cikk ami jóóóóó drága így tuti nem veszik meg mert hát ha lopnak sok pénzük nem lehet) és egy ügyesen elrejtett kamera és indulhat az akció:

1: alternativ kopogás első megfigyelés(azt kifelejtettem ha tudod hozni a szombszéd társad őt is hozd)

2:(ha beengednek) terület átnézése mert ugye bár a sok virágot hova vitték volna ?!

3: luxus cikk felajánlása amelyikőtöknél van a kamera azt mondjuk kicsit sétáljon körbe a házban.

4:Ha elkezdenek érdeklődni mondjátok azt hogy mennetek kell mert fontos üzleti ügyetek van még 2 eset:ha elutasítják diszkréten távoztok.Nos az akció közbeni lebukás ért vagy más dolgokért nem vállalok felelősséget, a videót szerintem vigyétek a polgárőrségre :)

2012. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megint lecsapott a tolvaj! Tegnap vettem anyukámnak egy törpedáliát anyák napjára, kiültettük az ablak alá, este fél 10-kor meg ellopták! Felfigyeltem a zajra, kirohantunk, de mire kiértünk, már nem láttuk, merre mentek! A padon ült pár fiatal, ők mondták, hogy egy férfi, meg egy nő volt! Ez most már tényleg tarthatatlan!
2012. máj. 7. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!