Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen feltételek mellett...

Milyen feltételek mellett lehet dokumentumfilmbe külföldi szerzők zenéit használni aláfestő zeneként?

Figyelt kérdés

Történelmi dokumentumfilmet szeretnék készíteni, és el is akarom adni valamelyik TV adónak, már ha vevők lesznek rá.

A felhasználásra szánt képanyagok közkincs kategóriába esnek, a filmrészleteket idézés kategórián belül ingyenesen tudom majd használni, azt hiszem ezekkel nem nem lesz gond. Csak a zenék körül van egy iszonyat komplikált jogi hercehurca.


2012. máj. 7. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Túl komolyan veszed magad. Senki se fog cseszegetni téged egy ilyen kis kaliberű alkotásánál. Akkor van gond, ha a műveddel nagy anyagi haszonra teszel szert, de ez nem áll fenn. Ha aggályaid vannak, fordulj a MAFSZ-hoz, náluk jobban kevesen tudják a házi barkács filmekkel kapcsolatos jogi dolgokat.
2012. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hááát... Én igazán nem akarom magamat többre tartani, mint ami vagyok (bár kevesebbre se), de szeretnék nyugodtan aludni, és biztosra menni, mielőtt belefogok ebbe a nem kis munkába. Nem szeretném, ha a végeredménybe csak azért nem kötnének bele, mert nem ér annyit senkinek... Szóval inkább legyen korrekt minden.
2012. máj. 8. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondom, keresd fel a MAFSZ-ot. Erre az oldalra nem a társadalom krémje jár, tőlük ne várj segítséget.
2012. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, megteszem azt is. Köszönöm válaszod :)
2012. máj. 8. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!