Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A bibliai "teremtő" és hívei...

A bibliai "teremtő" és hívei hallottak-e már az univerzális entrópia fogalmáról?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Miről??? Én nem vagyok hívő de ezt még életemben nem hallottam!
2012. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az entrópia a termodinamika második főtételének kulcsfogalma, egy olyan fizikai törvény, amit tekinthetünk univerzális jellegűnek is. Inkább a kreacionisták operálnak vele, amikor megpróbálják (elég szánalmas módon) cáfolni az evolúció tényeit. Tehát vannak akik hallottak róla és szerintem rosszul értelmezik.
2012. máj. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A "pia"-ról már hallottam. :))


De nyugodtan írhattad volna azt is hogy intelligens tervezés.

2012. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát hogyne hallottak volna róla már.ők irták a simset is mivel isten saját képére teremtett**** minket nem? akkor mi is játszunk már isteneset
2012. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Íme egy link: [link]


Idézetek az írásból:


"Az entrópia fogalma Rudolf Clausius nevéhez fűződik, aki 1822-1888-ig élt, és termodinamikai kísérletei alkalmával, ezzel a fogalommal jellemezte, a zárt anyagi rendszerek molekuláris rendezetlenségét, és a reális keretek között tudományosan megjósolható termodinamikai rendezetlenség növekedés, várható valószínűségének a mértékét...Az entrópiával ellentétes értelmű fogalom az extrópia, ami a rendezetlenségi fokkal ellenkezőleg, éppen a rendezettségi fokát biztosítja, és határozza meg egy zárt anyagi rendszernek...A természetes körülmények változatosságáról, és folyamatos fenntartásáról, az abszolút ELME gondoskodik, például az ökológiai egyensúly, vagy a termikus körforgás biztosításával. Így azokban a spontán természetes folyamatokban, az entrópia viszonylagos, relatív csupán. Hiszen a természet torzulásának visszarendezését, éppen az abszolút ELME ökológiai folyamatokon alapuló jól szervezett folyamatos munkája végzi el úgy, hogy a természet mindig egyensúlyban legyen...


EGY FONTOS MONDAT: "A természettudomány pedig, minél jobban fejlődik, annál közelebb kerül az univerzális szervezőhöz, vagyis ISTENHEZ."


Javaslom olvassátok el az egészet!

2012. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!