Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni a szomszéd...

Mit tudnék csinálni a szomszédok ellen? Ez még bele tartozik a csendháborításba?

Figyelt kérdés
Emeletes házban lakunk, az első emeleten. Az ablakunk alatt lépcső van, ahova a szomszèdok előszeretettel lerakják a feneküket. A tulsó oldalrol is ide ülnek. Kb olyan fél kilencig, kilencig itt ülnek dumálnak, meg a gyerekeik itt ordibálnak. Ami felhalatszik, elég idegesítő, és 2 éves kisfiam sokszor felébresztik. Kiszoltam már párszor nekik, ami persze nem használt.

2012. máj. 9. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem értenek a szép szóból és még nincs este 10, akkor nem tudsz mit csinálni.
2012. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
egy jó masszív pajszer szinte mindenre megoldás :D
2012. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Ki pontozta le az első válaszolót?

Csak 10 órától számít csendháborításnak, addig mást tényleg nem lehet tenni, max. rájuk ijeszteni, de azt nagyon.

Mittomén, pl. mondd azt nekik, hogy egy kisgyerek van nálatok, akire vigyázol, és ha nem maradnak csendben, akkor hívod a rendőrséget.

Például.

2012. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Már nincs csendháborítás... [Max. a házirend szabályozza.]

És a lakhatásodban zavarnak, így BÁRMIKOR kezdeményezhetsz a helyi jegyzőnél birtokvédelmet.

2012. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Első vagyok:

köszi a lepontozást. Csak a Google-ba kellett volna beütni a csendháborítást és a lenullázók láthatták volna, hogy még mindig van, egyedül az idejét szabályozzák a kerületek másként.

Én csak a 10 órában tévedtem, a lepontozók meg minden másban.

2012. máj. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos semmi nem használ nekik, nem értenek a fenyegetésből sem. :/


Razielhu Hmm ez nem rossz ötlet :D

2012. máj. 10. 11:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!

Maximálisan át tudom érezni a problémádat! 1996-ban költöztünk ide. Ami fogadott hát... visszasírtam a régi házat... mellettünk az összes család kivéve egy (ők nagyon rendesek, kimondottam kedvelem őket), rémesen viselkedtek, mintha nem is emberek lennének! Ordítozás, hangos zene éjjel nappal az utcán randalíroztak, és ami a legkeményebb leskelődtek utánunk. Minden pénteken és szombaton hajnalig tartó bulikat rendeztek, leszarva azt, hogy a kistestvérem súlyos beteg. Azt hitték, előjogaik vannak, mivel ők hamarabb költöztek ide. 6 évig tűrtem.

Arról már nem is beszélek, hogy rendszeresen csúfolták halmozottan sérült testvéremet.

Mivel sajnos az én szobám van a legközelebb hozzájuk, én szenvedtem el mindig az állandó lármázást.

Egyszer éjjel már nem bírtam tovább kiordítottam, hogy kuss legyen, mert aludni akarok a válasz ennyi volt "nyasgem".

A szüleim békeszerető emberek, korántsem olyan harciasok, mint én.

Megtudtam a család egyik tagjáról valami bizalmasat, és egyszer egy éjjeli zajongás miatt ismét kiszóltam neki, hogy kuss legyen, erre megint jött a nyasgem és a mi költöztünk előbb ide szöveggel, erre én ráordítottam a kis titkát. (Tudom, hogy nem gerinces, de amit ő csinált az sem az). Ekkor visszább vett, de megint elkezdte a hülyeséget 3 hete, de szerencsére édesapám még csírájában elfojtotta az eseményeket.

Fel kell őket jelenteni mindenféleképpen. A rendőrség nem biztos, hogy kijön, de van egy rendelet a csendháborításról, és ott le van írva, hogy pontosan hol teheted meg, mert igaza van az egyik kommentezőnek, korlátoznak téged.

Nem értem, hogy lehetnek ennyire tahó emberek. Sajnos tudod sokszor észre sem veszik, hogy mennyire bunkók! És hogy ezzel másokat mennyire zavarnak.

És még én vagyok a bunkó, hogy nem lettem velük puszipajtás.

Nem vették meg az egész utcát!

Nekem kb 10 év alatt, de sikerült átprogramozni őket.

2012. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A csendháborítás már általános lett. A klasszikus "este tíztől reggel hatig" nem lehet zajongani megszűnt. Ma már délután kettőkor is lehet "csendháborító" valaki, mert már nem CSENDHÁBORÍTÁS van, hanem BIRTOKHÁBORÍTÁS. És ezt "zajjal" is el lehet követni. Akár délután kettőkor is.
2012. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, nálunk is ez folyik kb. Én is kiszóltam nekik párszor, de mivel nincs férfi a háznál, akitől tartanának, sajnos nem ér semmit. Max 2 napig nincsenek itt, aztán kezdődik előről. :/

Tavaly kihivtam a rendőrőket éjjel gitároztak. Kijöttek elzavarták őket. Fél óra múlva megint kezdték. Akkor már valaki megelőzött, megint kijöttek, akkor nyugi volt pár napig.

Az a baj, hogy ezek nem igazán emberek, nem tudnak közösségben élni. De nem csak at ilyen iskolázatlan senkik, egy képviselő felesége is itt ül. :/

2012. máj. 10. 21:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan segíteni szeretnék neked, mert nem tűröm az igazságtalanságot. Sajnos nálunk is kezdte a kis féreg de kimentem leugatni!!!!

Ez undorító dolog, ezt tenni egy anyukával, aki egyedül neveli a kicsi gyerekét.

2012. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!