Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a "bicskakezelési-szabályo...

Mik a "bicskakezelési-szabályok" Magyarországon?

Figyelt kérdés

például 3 helyen 3 különböző legális pengeméretet olvastam, a 11 cm-től a 8 cm-en, és a 7,5 cm-en át a 6 cm-ig. melyik az igaz? a 11 szerintem már azér sok, de a 6 cm azér kevés. meg például vannak azok a kések, amiknek 8 cm-es pengéjük van. ha azok hosszabbak a legálistól, miért adják ki engedély nélküli embernek? mert mondjuk hétvégén rengeteg túrista tartózkodik az erdőben. mindegyiküknél van minimum egy bicska. 70%-uknál egyészen biztos akad 8 cm feletti egyed. akkor?

mindezt azért kérdezem, mert volt nekem egy 8 cm-es Victorinoxom, aminek rögzíthető volt a pengéje. kint voltunk Angliába, és ott a security elkobozta és még néhány embertől is. ott ugyanis az van, hogy max 3 inch (= kb 7.5 cm), és ha biztosítható a pengéje, az már ott alapból illegális, mert ha ki van biztosítva, egyszerűbb hasba szúrni az embereket az utcán, amitől angolországban nagyon félnek. én meg nyílván azzal a bicskával, amivel konzervet nyitok ki, szalámit szeletelek és kenőmájast kenek a zsömlémre, azzal másnak a hasát kezdem el boncolgatni :D. na szóval legyen szíves valaki ezt (normálisan) megválaszolni, hogy akkor most MAGYARORSZÁGON (nem angliában) mi a helyzet. előre is köszönöm. :D



2012. máj. 20. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk 8 cm-es vágóél hosszúság van meghatározva, ami engedélyezett. Persze ha elkap egy rendőr, nem valószínű, hogy egyrészt lesz nála hitelesített mérőeszköz, másrészt nem tudja, honnan kell mérni a vágóélt...

Az ennél nagyobb élhosszúságú vágóeszközt úgy tarthatod magadnál közterületen, ha gondosan be van csomagolva, tehát nem tudod csak úgy használatra készen előkapni. A konyhakéseket is el kell vinni éleztetni a köszörűshöz :)

2012. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!