Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy külföldi ismerősöm...

Sagittarina kérdése:

Ha egy külföldi ismerősöm küld nekem egy postai csomagot, akkor nekem azért kell valamit majd fizetnem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ha egy korcsolyáról van szó és egészen az USÁból érkezik... Kell nekem bármit is fizetni? Vagy csak átveszem a postán és ennyi?

(remélem valaki tudja a választ)



2012. máj. 22. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetned érte. De 10 külföldön feladott csomagból legalább 4-5 rendszeresen "elveszik" (ellopják) a magyar postán.
2012. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Strigi ***** válasza:
Ha ő kifizeti a díjat, nem kell fizetni (tehát ha nem átruházással küldi). De ha értékes, tényleg érdemes biztosítani.
2012. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hogy lehet biztosítani a csomagot, hogy az semmiféleképpen ne tűnjön el?
2012. máj. 22. 16:48
 4/4 Strigi ***** válasza:
Arra nem lehet, de a megadott értéket visszatérítik. A feladónak kell kérnie a postán. Ha pl. azt mondja, ez a csomag 500 fontot ér, annak egy részét kell kifizetni biztosítási díjként, és ha a csomag elvész, azt az összeget fizetik ki.
2012. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!