Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a környezet...

Miért van az, hogy a környezetemben mindenkinek összejönnek azok a dolgok, amik az én álmaim is? Hihetetlen, hogy nekem miért nem jön össze semmi. Tudom, felesleges drámázni, de hogyan tudnék kimászni ebből? Ez nem tini-dráma, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Igazából amikor ezek miatt mélypontra kerülök, nehezen tudok újra "talpra állni". Próbálok senkit nem terhelni a nyavalygásommal a környezetemben, mert pl. amikor anyuhoz fordulok, elkezd sápítozni, hogy hát igen...ez családi átok...nekünk nem jön össze semmi, stb. Erre pedig szerintem érthető okokból nem vagyok kíváncsi.


A barátnőim mostanában mind megtalálták a nagy Ő-t. Higgyétek el, én mindig az a típus voltam, aki inkább erőt és biztatást nyer mások boldogságából és most sem vagyok irigy, csak végtelenül szomorú és magányos, amiért én egy normális kapcsolatot sem tudok ennyi idősen felmutatni.

A másik, hogy van ugyan munkám, nem is olyan rossz (logisztika), de nagyon utálom...nem a szakmát, a céget, ahogy vagyok. De mivel mindenki azt mondja becsüljem meg, ezért nem válogatok. Pedig szívesen keresnék és Pestre költöznék, de hát ez úgyse jön össze. Egy ismerősöm épp a minap hívott fel és eldicsekedett, hogy felvették ehy neves szállodába és a csapat csupa fiatalból áll és minden nap együtt buliznak. Mivel nekem a baráti társaságom szétesőben van, külön fájdalmas, hogy másnak minden ennyire könnyen összejön.


Jó lenne fejleszteni a nyelvtudásomat, de hiába keresek tanfolyamot, a melóhelyen akkora az őrültek háza, hogy mindig túlóráztatnak vagy nem engednek el korábban, szóval a tanfolyam kidobott pénz lenne. Pedig olyan jó lenne még egy harmadik nyelvet is megtanulni, az olaszt. Nagy álmom kijutni Olaszországba, de hát erre nincs lehetőségem. A legjobb barátnőm kiutazik oda nyáron a rokonokhoz, kérdezte, nem-e megyek... de persze a munkahelyen már akkor nem adnak ki szabit.


Rettentően el vagyok keseredve és nem tudom mit kéne tennem... a szüleim falusi egyszerű emberek, nem is értik a "nagyvárosi céljaimat" a megmaradt barátaim pedig nem nagyon tudnak ez ügyben segíteni, de nem is várom el...


24L


2012. máj. 22. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem először csak "kisebb" rövidtávú célokat kellene kitűznöd magad elé. Meg azért már egy csomó dolgot elértél az életedben, mondjuk két idegen nyelv, diploma már azért nem kis teljesítmény. Különben is olyan fiatal vagy még, annyira sok időd van még az álmaidat megvalósítani, ha nem megy egyik napról a másikra, nem kell elkeseredni. Attól, hogy nem bulizod szét magad, még lehet jó az életed, a magánéletet meg szerintem nem kell erőltetni vagyis nem kell rajta kiakadni, az jön magától is. Ha valamit túlzottan akarunk, és az még nem megvalósítható, könnyen lehet, hogy saját magunkat hajszoljuk bele olyan dolgokba, amikbe nem kellene. Most tényleg elég rossz a gazdasági helyzet, szóval nem egyszerű. Szerintem legyél türelmes és örülj mindannak, amit már felépítettél és abból meríts erőt, önbizalmat, így minden jobb lehet.
2012. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted. Próbálj meg apró lépésekben haladni, és a nagyobbakat is úgy megtenni, hogy legyen visszaút. Ha visszaút nincs, akkor legyen többször annyi tartalékod, hogy átvészeld a problémás időszakot.

Rendkívül fontos, hogyan gondolkodsz. Ez közhely,de lássuk bővebben:

Te (és én is) a szüleinktől, környezetünktől olyan gondolatokat kaptunk, hogy "úgyse sikerül", "nincs lehetőségem", "elégedj meg azzal, ami van", "ez túl bonyolult", stb.

Próbáld meg tárgyilagosan megvizsgálni a saját gondolataid az életed minden apró részletével kapcsolatban.

Nekem nem sikerült változtatni. Én is elkenődtem, de nem hagyott nyugodni, és mindig újra nekifutottam. Azóta sok apró lépéssel sokat haladtam. Tettem nagyobb lépéseket is, és úgy változik az élet, ami a céljaim felé mutat.

2012. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!