Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kérdezzem meg anyukámat...

Hogyan kérdezzem meg anyukámat, hogy átíratna-e egy másik suliba?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaimmal egyszerűen nem jövök ki. Részletezni nem szeretném. Anyukámnak félek megmondani, hogy másik gimibe szeretnék járni szeptembertől, mert attól félek, hogy majd azt mondja, hogy barátkozzak össze velük (ami lehetetlen, mert próbáltam már), akkor meg minek ezt a gimit választottam tavaly, biztos csak azért oda szeretnék járni, mert az új suli egy nagyvárosban van és csak a koli miatt mennék oda, kibírom itt már ezt a 3 évet, stb..

Na jó, pár dolog azért kis mértékben benne van, pl hogy nagyvárosban van, de ha jóban lennék az osztálytársaimmal, akkor nem gondolkoznék ilyenen. Ti hogyan mondanátok el neki? Vagy húgomnak mondjam, és akkor várjak(néhány perc), míg ő elmondja anyukámnak és így majd feljön a téma? 1-2 dolgot már intéztem el így a húgom közrejátszásával, persze ez nem ugyanaz, mintha én mondanám el. Kérlek, adjatok tanácsot! Köszönöm szépen!


2012. máj. 22. 22:00
 1/2 Vree ***** válasza:

Én elmondnám neki szemtől szembe, aztán újra meg újra felemlegetném.


Más is megtette már hogy sulit vagy osztályt váltott (én is). Győzködni kell a szülőket.


Ha már mindent megtettél, akkor ez az egyetlen logikus döntés. Fogadok nem mondogatná hogy kibírod ha lezuhannának a jegyeid a rossz társaság miatt de ezzel NEM ötleteket akartam adni, csak érzékeltetni hogy a jó közösség segíthet neked is jobban kibontakozni, a jegyeid és a tudásod meg a jövendő felvételi esélyeid is javulhatnak. Talán ezzel lehetne érvelni.


Beszéljétek meg felnőtt módjára. Lehet hogy anyagi lehetőségeitek nincsenek meg hogy koliba járassanak, azt meg te vagy kénytelen elfogadni. De ha érdekli őket a jövőd akkor azért szerintem meg tudjátok ezt beszélni értelmesen.

2012. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

vagy ma vagy holnap délután megpróbálom elmondani anyukámnak ezt a suliváltást, meglátom mit mond rá.. amúgy a kolihoz lenne anyagi, nem az a probléma, hanem hogy gondolom egyedül lennék ott, mármint nincs ott ismerős, de a szobatársakkal gondolom összebarátkoznék, meg a suliban is..

amúgy ha majd csak szeptemberben akarok átiratkozni, akkor még most évzáró előtt "jelentkezzünk" az új sulinál az ellenőrzőmmel, vagy majd nyáron az év végi bizonyítvánnyal? egyébként a 8.-os bizit meg a felvételit nézni fogják majd?

2012. máj. 23. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!