Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mi van a halál...

Szerintetek mi van a halál után? Ép ésszel felfoghatatlan az "egyértelmű" válasz: semmi. Hogy nem érzel semmit, mintha aludnál. Esetleg újjászületés egy másik testben.

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

A 'semmi' csak azok számára egyértelmű válasz, akik nem hisznek semmiben.

Én katolikus lévén hiszem, hogy vagy a purgatóriumba, vagy valamilyen más köztes helyre kerül a halhatatlan lelkünk, majd az ítéletnap után bebocsájtatunk a mennybe, illetve a pokolba, ki hova. Hiszem, hogy halálunk után megszűnik számunkra a tér és idő korláta, egy egészen más fajta létezés veszi kezdetét és tart örökké.


De ahogy Szent Ágoston hasonlata is példázza ez olyan, mint amikor egy kis gyerek egy homokba ásott gödörbe próbálja belelapátolni az óceánt, nem tudjuk felfogni mi az a végtelen és milyen lehetne idő és tér korláta nélkül, ez egyszerűen egy ember számára teljességgel befogadhatatlan.

2012. máj. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nincs olyan ember, aki ne foglalkozott volna evvel a kérdéssel.Én nagyon irigylem azokat az embereket, akik szilárdan hisznek a halál utáni valami féle létben, mert ők megoldották azt a problémát, ami nekem, és a hozzám hasonlóknak még kérdés maradt.Mi van a halál után?

Előszőr én úgy gondoltam leegyszerűsítve, hogy mig nem éltem, nem volt semmi problémám, ha meghalok, utána sem lesz.De ez így már nem igaz.Most már van veszteni valóm,

mert élni jó.Aztán arra gondoltam,nem érdemes foglalkozni

ezzel a kérdéssel sokat.A mi véges agyunkkal nem vagyunk képesek fölfogni a végtelent.

Abban reménykedek, hogy talán még is van VALAMI..

Szia.

2012. máj. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még nem jöttem onnan vissza, szóval pontosan nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy ami ránk vár, az a BOMLÁS! A test felbomlik, a tudat megszűnik és GAME OVER! Nincs semmilyen lélek mit'tudom' én mi'!
2012. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Úgy gondolom hogy a tudat az más szóval LÉLEK. Igaz azt nem tudhatod hogy hova megy a Lelked(tudatod) mi után elhagyja a testedet de valahova megy az biztos.Ezt bizonyítani tudom értelmes válasszal.
2012. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!