Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Örökösödési kérdés. Nem...

Theorba kérdése:

Örökösödési kérdés. Nem szívesen teszem föl, de mivel kénytelen vagyok reálisan, józan előrelátással berendezkedni egy esetleges jövőre, ezért mégiscsak fel kell tennem. (Jó perspektíva sajnos nincs. (? )

Figyelt kérdés

A helyzet:

van egy háromtagú család

egy nagyon idős mamával, és két fiútestvérrel (60 és 61 évesek),

akik közül az idősebbik végzetesen beteg.


Az idősebbik testvér idő előtti eltávozása után mi lesz az örökösödési helyzet, ha neadjisten egyszer majd az idős mama is eltávozik?


Az idősebb testvér korábbi eltávozása után is fennmarad-e az ő családjának az öröklési joga?



Köszönöm, hogy időt szakított rám, és elolvasta.



2012. máj. 30. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy melyiküknek hány leszármazottja van.

Pontosabban írd le, ki kinek a kije :-)

2012. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, képes vagyok-e a fentieknél pontosabb lenni, de azért megpróbálom.


Szereplők részletesebben.

Idős mama. (Egyedül él, hálistennek "tarós áru".)

Idősebbik, nagybeteg testvér, feleséggel, és három már kirepült gyerekkel él.

(Magyarán kettesben a feleségével.)

Fiatalabbik, (pillanatnyilag még a legelviselhetőbb állapotú) testvér

elvált feleségétől van egy 31 éves lánya. Jelenleg a második feleségével él.

2012. máj. 30. 13:43
 3/7 A kérdező kommentje:
A kérdés arról szól, hogy mi lesz akkor a jogi helyzet, ha a természet rendjét megbontva, az idősebbik testvér megelőzi a mamáját, s idő előtt eltávozik.
2012. máj. 30. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:

A lényeg: a feleségek mindkét esetben haszonélvezetet kapnak, ha van ingatlan. Mindkét esetben a gyerekek örökölnek. Mama nem örököl. Mama után a korábban meghalt bácsi gyermeke örököl.

Kivéve: ha végrendelet készül vagy van bárkivel bármelyiküknek eltartási/örökösödési szerződése.

De alapesetben mindenképp a leszármazottak örökölnek.

2012. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, kifelejtettem, hogy mama után természetesen a korábban meghalt bácsi gyermeke(i) és a még életben lévő bácsi örököl.
2012. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a türelmet, de a választ sajnos nem pontosan értem.

Biztos a kérdésfeltevésben van a hiba.


Tehát:

A bátyám sajnos hamarabb fogja itthagyni ezt a földi árnyékvilágot mint jómagam, illetve a mamánk,

Ha az időláncszem ekképpen megszakad, akkor (a remélhetőleg távoli jövőben) a mamánktól örökölnek-e a már elhunyt bátyám gyermekei?

2012. máj. 31. 16:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, a fogalmazásod nem túl világos. A mama az anyukátok? Mert nekem inkább nagymamát jelent.

Igen, fognak örökölni a testvéred gyermekei, mivel ők is a leszármazottai a "mamának".

2012. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!