Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Név ötletet szeretnék a...

Név ötletet szeretnék a könyvembe (? )

Figyelt kérdés

Könyvet írok. Lehet akár egy tesztnek is nevezni, ami még csak próbálgatás. Alapötlet teljes egészében megvan, egyszerűen csak egy név kéne, a főhős neve. a történet alapvetően egy posztapokaliptikus világvége beköszöntése előtt/alatt játszódik, lényegében nincs konkrét ország. (még kitalálom hol játszódjon, egészen, városra pontosan.


Csak egy név kéne ami lehet magyar, angol, esetleg orosz, vagy más, a lényeg hogy jó legyen. No persze, ha valaki rejteget magában némi írói ösztönt, akkor sztori-ötletet is írhat, mert minden jó ötlet feldobja a sztorit, és én is örülök neki.


Előre is köszi a válaszokat. :D


Előre is köszi a válaszokat.



2012. máj. 30. 19:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ui.: A főhős férfi.
2012. máj. 30. 19:09
 2/12 anonim válasza:
Én úgy kerestem nevet a főhősömnek, hogy átlapoztam a naptárt. A neten vannak névtárak, oda is benéztem, és beleszerettem az egyik névbe. Teljesen illett az egyik főhősömhöz. Rengeteg ötletem van, régóta írok már, ha tanácsot szeretnél kérni, vagy csak beszélgetni szeretnél írj üzit nem fogok megharagudni :)
2012. máj. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szergej Petrovszkij
2012. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És hogy véleményt kérhessek a sztorimról:


Az emberiség haldoklik, mert beköszöntött amiről előre tudták, hogy be fog köszönteni: a világvége. De a legszörnyűbb szégyen, hogy nem megállíthatatlan meteorit, nem egy leállíthatatlan lávafolyamot elindító szupervulkán kitörése, hanem az emberiség önpusztító hajlama sodorta a kihalás szélére a Homo Sapienst, az embert. Lezajlott az eleinte kőolajért kialakult kisebb háborúkból felnövekvő, 3. világháború ami a vége felé már a vízért folytatott elkeseredett harccá vált. Az emberiség (már ha ezt a néhányezer elkorcsult, sós vizet kortyolgató, egymást kiirtó "embert" annak lehet nevezni) tengődve éli életét, és harcol a furcsa kísérletszüleményekből létrehozott mutánshorda ellen. Ugyanis az emberek a 3. világháborúban úgy döntöttek, hogy emberklónokat hoznak létre és mivel az első kísérletek sikeresek lettek, a tudósok a nagyobb siker, és a kíváncsiság miatt messzire mentek: szaporodóképes, rémisztő és gusztustalan, szinte már fel sem fogható mutánsokat hoztak létre, az ellenség megfélemlítésére, és emberi életet meg nem követelő kiirtására. Vannak köztük nagyobbak kisebbek, de fajok nincsenek, csak pusztán korcs, keverék szörnyek.

Itt is sikerrel, jártak, de valamit elrontottak: Nem akartak egymást ölő barmokat teremteni, így a tudósok úgynevezett, szuper erős "vezetőket" hoztak létre, akik irányítják a többi mutánst. Ám még "kipróbálni sem volt nagyon idő a szörnyeket, mert a vezetők tudatukat megkapva és a világ helyzetéről megvilágosodva nem parancsnokokká váltak, akik a mutánshadsereget irányítják, hanem az emberiség legnagyobb ellenségévé. egyik párt sem volt megvédve előlük. Sem az ún. Barátok, akik világbékét akartak, de ezért bármit megtettek, sem a másikak, a Vandálok, akik viszont uralkodni hatalomra törni akartak, és ezért tömegesen irtották a Barátokat. A mutánsok váltak az emberiség ellenségévé, de ez sem csillapította a Barátok és Vandálok harcát.

2012. máj. 30. 19:38
 5/12 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, a Szergej Petrovszkij jónak tűnik, de nem akarom hogy mindenki a Metro 2033-hoz viszonyítgassa.
2012. máj. 30. 19:40
 6/12 A kérdező kommentje:
azaz, rábökjenek, hogy: Húúú, mekkora másolat!, és ennyit érjek el vele
2012. máj. 30. 19:50
 7/12 A kérdező kommentje:
Főhősünk pedig az izgalmat fokozandó, független lenne mindkét párttól, és amolyan sztalker, egy ki világmegváltó ösztönnel megáldott fejvadász lenne, aki pénzért mutánsokat, vagy embereket iktat ki.
2012. máj. 30. 19:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Dylan McDowall /ejtsd: Dilen Mekdável/
2012. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon jó név! ha nem is a főszereplőé lesz, de mindenképpen benne lesz.
2012. máj. 30. 20:31
 10/12 anonim válasza:
Gyuszi
2012. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!