Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a kovetkezmenyei, ha nem...

Mik a kovetkezmenyei, ha nem fizetem ki azt az adossagot, amit az adohivatal "magyarorszagi egeszsegugyi jarulekfizetesi kotelezettseg" cimem generalt? Milyen modon harcolhatok az adossag eltorleseert?

Figyelt kérdés
4 eve Amerika koltozetem, es nem jelentkeztem ki a magyarorszagi lakcimemrol, ezaltal 3 ev utan generaltak egy tetemes adossagot (ha be vagyok jelentve, koteles vagyok valamifele adot fizetni), elotte semmifele tajekoztatast nem kaptam, hogy tartozasom halmozodik fel. Aktualis adozasi kotelezettsegemet a mindenkori tartozkodasi helyem szerint rendeztem (amerikai adohivatal fele teljesitettem tartozasaimat)

2012. jún. 4. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem adó, mint te is írtad, hanem járulék, és nem a hivatal "generálta", hanem te magad amikor nem jelentkeztél ki a magyar rendszerből. Ennek semmi köze az amerikai adóhivatalhoz.

Ez ellen nem "harcolni" kell, hanem ki kell egyenlíteni a tartozást, és kijelentkezni a rendszerből.

2012. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!