Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék témában...

Álláskeresési járadék témában jártas valaki?

Figyelt kérdés
Most júniusban fejezem be az egyetemet. Az egyik szakomon csak a következő félévben tudok lediplomázni. Elkezdtem már állást keresni, de eddig még nem jött össze semmi. Szeretnék kérvényezni álláskeresési járadékot, mert otthonról nem tudnak segíteni, amíg munka nélkül vagyok és ugye nincs már ösztöndíjam se. Mikortól lehet kérvényezni? Egyből, amikor kézhez kapom a diplomám? Nem akarok segélyen élni, de amíg munkát találok, valamiből élnem is kell...
2012. jún. 5. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

A munkaügyi központban kell kérvényezned. Hogy hová kell menned helyileg, azt megtudhatod erről az oldalról:


[link]


Amikor én voltam pályakezdő, nekem nem járt munkanélküli segély, mert 1996-ban a pályakezdőknek eltörölték. Hogy azóta változott-e, nem tudom. De munkaügyi közponz biztosan. Bp-en a diplomásoknak külön van központjuk, régen az Andrássy ton volt. Remélem valamit azért tudtam segíteni. Ha böngészel az oldalon, amit belinkeltem, biztosan több mindent megtudsz.

2012. jún. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs az elütésekért, késő van már.
2012. jún. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Álláskeresési járadékot csak az kaphat, akinek a jelentkezést megelőző 3 évben volt legalább 360 nap járadékra jogosító jogviszonya: munkaviszony, vállalkozói jogviszony (ha megfizette a járulékokat), egyszerűsített foglalkoztatási jogviszony.
2012. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!