Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendelt-e már valaki Kínából?...

Rendelt-e már valaki Kínából? Milyen szállítási - / postaköltséggel kell számolni? Vagy van - e valamilyen oldal, ahol ezt meg lehetne nézni,

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az e-bay-en rendelsz, abban az esetben oda van írva alá, hogy mennyi a postaköltség (shipping). Én ún. Free Shipping-eset rendeltem, aminek nem volt száll. költsége, mert feldobták egy hajóra, de itt rizikós egy kicsit, hogy megérkezik-e, és hogy mikor. Speciel nekem majdnem 1 év volt, míg ideért az órám, mert a birkák azt hitték, hogy magyarország a seychelle szigeteken van, és oda küldték először. Nem nagy pénzt fizettem érte (1100 Ft, itt Magyarországon kb. 9000 Ft) szóval ennyit megért a kockáztatás, és mivel a legbiztonságosabb pénztranzakciós módszerrel, a paypallal történik a fizetés, így ha nem érkezik meg, akkor a pénzt vissza is utalják.
2012. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Az egy év kicsit húzós lehetett, de az ár miatt mindenképp megéri.
2012. jún. 18. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:

A postaköltség árutól/eladótól függ. De mindig le van írva ott ahol rendelsz hogy mennyi.

Ebayről én is ingyen postásat szoktam, de nekem mindig megérkezett eddig 2 héten belül a cucc.

2012. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ez mindenképp szimpatikusabb, mint az 1 év. :)

Bár az gondolom nem egy gyakori eset.

2012. jún. 20. 09:47
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!


Én vegyesen rendelek az Ebay-ről, illetve az aliexpress.com-rol.


Az aliexpress-en sokszor olcsóbban találom meg ugyan azt a terméket, mint az Ebay-en, ráadásul erőszertettebben adnak fel regisztrált csomagot, amiket nyomon lehet követni.


érdemes azzal kezdeni, hogy megnézzük mi a végződése a csomagszámnak, CN, SE, NL. érthetően ezek azt jelzik, hogy melyik országon keresztül kapjuk meg a csomagot. Ugyanis valamiért van egy olyan törvény Kínában, hogy elemet, akkumulátort nem küldhetnek közvetlenül nekünk, ezért ilyen alternatívákat találnak ki.


Az SE-re végződő csomagokat itt lehet nyomonkövetni:

[link]


Az NL-t:

[link]


A CN-t a magyar posta oldalán is figyelhetjük:

[link]


Célországba elküldve (1-2hét)

Célországba megérkezett: 5napon belül kiszállítja a postás.

2014. okt. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!