Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám magam megvédeni 2...

Mészáros Benjamin kérdése:

Hogy tudnám magam megvédeni 2 harci kutya ellen ha az utcán mennék és rámrontanának?

Figyelt kérdés

A szomszéd utcában van 2 harci kutya,és mivel ma reggel volt olyan eset hogy kiszöktek és egy kutyát széttéptek (az utcában,és a kutyával is volt egy ember,neki nincs baja),ezért érdekelne hogy hogy tudnám magam megvédeni ellenük.Mivel lehetne ,vagy hogyan lehetne leszedni magamról ha megtámadnának.

Ui: Gyakran járok abba az utcába mert ott lakik a mamám.Nem lehet máshonnan mgkerülni az utcát mert zsàkutca.Életkorom 15 a magasságom pedig 184 cm.Ennyi. A VÀLASZOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM



2012. jún. 6. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ez elég necces....:( Túl fiatal vagy és gondolom nem is egy izompacsirta. Léteznek sokkolók egyéb kutyariasztók, de ha már rajtad van a lényeg hogy próbáld a fejét a nyakánál fogva távol tartani, ha viszont ketten vannak már esélytelen. Egyik ismerősöm mindig azt mondja őt egyszer harapja meg kutya - utána kitöri egyszerűen a nyakát...:)
2012. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

A rendőrséget mindenképpen kellene értesíteni!

Ezek harcikutyák, ahogy írod, én úgy tudom, hogy sehogy.

Vannak harcikutyák, amiket csak úgy lehet leállítani ha a legérzékenyebb testrészüket egy másik valaki erősen megszorítja, a hímeknél a herezacskójuk, a nőstényeknél be kell nyúlni. - Láttam is ilyet. - Másképp nem hagyják abba, így vannak trenírozva.

Néhányat megelőzésként lehet tenni ; fejet elfordítani, szájat becsukni, kezet leengedni. Ha belenézek a kutya szemébe, ha kinyitom a számat ( mosoly, kiabálás) akkor látszanak a fogaim, valamint a felemelt kéz, ezeket mind-mind támadásnak veszi minden kutya.

Rendőrséget föltétlenül !!

2012. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát izompacsirta nem vagyok de azért a cementeszsákokat elbírom.A rendőrségen meg márt voltak benn a tulajok akiknek a kutyáját szétttépte de csak pénzbírságot kapott a gyerek.Még azt szeretném kérdezni hogy ha húzzuk a fülét vagy az orrára ütünk akkor meghátrálhat?Ha érzi hogy nemadom fel akkor is feladhatja? Vagy mit kellene még védenem a nyakamon kívül ha megtámadnának?
2012. jún. 6. 14:17
 4/12 anonim válasza:

Én is úgy tudom, hogy a kutya orra nagyon érzékeny, oda ütve meghátrálhatnak. Egy illetőt biciklizéskor folyamatosan támadták kutyák, aztán egy bot végére vékony drótot szerelt és azzal sózott oda, tökéletesen bevált neki, nem látták meg a vékony drótot, nem tudták, honnan jön a fájdalom.- És nem mellesleg a kutyáknak sem esett bajuk, többet nem is próbálkoztak.

Egy ismerősöm ha rátámadt kutya direkt maga elé tette a bal karját hogy abba harapjon, majd a jobb kezével belemarkolt az állat gégecsövébe és eltörte, ezt csak akkor csinálta ha nagy testű kutya támadta meg, és egy-két rúgás nem volt elegendő.- Elég rossz helyen lakott, folyton megtámadták, aztán megelégelte a dolgot.

Spray-t is meg lehet próbálni. Ezekhez persze lélekjelenlét kell, úgy veszem ki, hogy neked van. ( Nekem nincs, mindig lebénultam. Mára már sikerült teljes közönyt tettetnem, elfordítom a fejem, és úgy teszek, mintha nem is lennének. Abbahagyják. Meg aztán általában ha megérzik az emberen a félelmet, még agresszívabbá válnak.)

Akkor kívánok lélekjelenlétet - talán ez a legfontosabb - ! Még egy fontos ; ne kerüljön földre az ember!! Akkor vége. Ekkor már végképp beindulnak az állatok, hiszen teljes fölényt éreznek.

Én voltam a második hozzászóló.

- Talán még valami. Egy másik ismerősöm póstás volt, ahol rengeteg szabadon engedett kutya volt ( Buda, elitnegyed.)

Kaptak a cégtől egy kicsi elektromos eszközt, ami különleges hullámokat generált, azt a lágy részhez közel tartva ( szem, nyitott száj, fül) bekapcsolta, és a kutyák 90%-a azonnal elmenekült. Volt amelyik napokig ki sem mozdult a kutyaólból. Szóval létezik ilyen eszköz, de nem tudok róla, hogy forgalomban lenne, vissza kellett adniuk.( Valahol meg is tudom érteni, szinte biztos, hogy nagy többségben nem védekezésre használnák. )

2012. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha harci kutya emberre nem megy legalábbis ha kutyaviadalos, bár ha ketten vannak kétlem.. Mert harckor valakinek szét is kell szedni őket, csak kutyára, elvileg. Voltam menhelyen volt 1 kutya amit harcra használtak, külön helyezték el. Gondozója bement megsimogatta megfogta a pit nyakát felemelte 1-1.5 méterbe, úgy hogy a kutya csóválta a farkát és egyet nem nyikkant.

Sőt ismeretlenül nekem is csóvált... :)

Ha emberre is megy rendőrség, acélbetétes. Nem szeretem ha kutyát bántanak de ebben az esetben oké (talán).

Riasztó pisztoly, spray és egyéb "szépséges" dolgok :)

De érdemes megfogadni előttem kommentelőket. Esetleg beszélni gazdával jobban figyeljen a kutyáira?


Lehet lepontozni.

15/L

2012. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A gazdája mindig becsukja a kaput csak napi szinten jár hozzá ember.Van amikor megyek és 5 autó áll a házuk előtt.Szerintem valamit árulhat,mer amilyen formák járnak hozzá meg a 2 kutya a kamerákkal a házfalon. GYANÚS
2012. jún. 7. 11:23
 7/12 A kérdező kommentje:
Sorry . 2 kutya + kamerák a házfalon
2012. jún. 7. 11:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha becsukja a kaput hogyan és hol jönnek ki a kutyák? Bocs, lehet ajtó mellett szökött ki és nem figyeltem, de valami menhely akikkel tudnál beszélni hogy mit lehet tenni?

Sajnos ha tényleg harcra vannak képezve elég nagy az esélye annak, hogy ha menhelyre kerülnek akkor elaltatják őket.

Végül is ki fogadna örökbe egy veszélyes kutyát? És hogy tartanák? De akkor is javasolnám próbálj meg a "kedves" gazdival beszélni erről. Ha szabad érdeklődni merre laksz?


15/L voltam ismét :)

2012. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szlovákiában egy Várkony nevű faluban (Csallóköz) Nem a gazda hanem a haverjai hagyják sokszor nyitva a kaput. Már rájuk lett szólva de akkor is nyitva hagyják.A gazda pedig nem kiséri ki a haverjait és ezért marad nyitva a kapu.Nem a gazda hibája.Szerintem.
2012. jún. 8. 13:21
 10/12 anonim ***** válasza:

100%osan nem is a gazda hibája, de figyelhetne a "vendégekre". Nálunk se mindig vannak kikísérve de "légyszi kaput jól csukd be" mondat elhangzik. Nekünk is amstaffunk van, eddig senki nem engedte ki, pedig 5 éves..:)

A gazdának max annyit kéne mondani hogy szóljon a "kedves" haverjaira csukják be normálisan a kaput. Szóból ért az ember, ő érdeke is hogy ne legyenek kint a kutyák.


15/L

2012. jún. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!