Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elméletileg lehetséges, hogy...

Elméletileg lehetséges, hogy létezik olyan szín, amit soha senki nem látott, és elképzelni sem tud?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, hogy nem egy színnek valamilyen árnyalata, mint például a kárminpiros, kobaltkék, méregzöld és a többi, hanem olyan, ami TELJESEN más, mint a többi. Mondjuk, egy másik csillagrendszerben, valamilyen bolygón.

2012. jún. 9. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem. A szín tulajdonképp frekvencia, azt pedig mind ismerjük. A látható részét is és a láthatatlant is
2012. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A látható fény tartománya 400 és 800 nanométeres hullámhossz között van. Ezt azt is jelenti, hogy gyakorlatilag végtelen sok szín van (egy milliomod nanométer fizikailag már más szín), de ezt még műszerrel sem lehet mérni, nemhogy látni. De ha valaki nézett már olyat hogy 400 nm-től 800 nm-ig levetítették a hullámhosszokat kis fokozatokban növelve, akkor gyakorlatilag látta az összes létező színt.
2012. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az elképzelhető, hogy egészen máshol ez máshogy működik?
2012. jún. 13. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:
EN is gondolkodtam rajta szerintem igen
2012. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ó, de jó, hogy nem csak én vagyok ilyen hülye, hogy ez jár az eszemben :))
2012. jún. 23. 18:28
 6/6 anonim válasza:

kicsit késői válasz :)

Nah, maga a szín mint olyan nem létezik. ( a fény nem egyenlő a színnel ) a színt az agyunk állítja elő a beérkező fényből. Ahhoz hogy egy új színt láthass, genetikailag manipulálnod kéne magad, hogy átalakítsd magad.

Viszont maáshol, egy másik bolygón egy másfajta élő organizmus “agya“ mert kitudja hogy épül fel, máshogy értelmezi a fényt, és más színeket lát.

Vagy épp akár hallja a színeket és látja a hangokat (ilyen embereknél is van, a nevük: szinesztéták).

A haverokkal azon is agyaltunk, mi van ha neki a zöld, az nekem a piros stb, de erről lehetne vitázni.

Remélem könnyen érthető amit írtam...

2013. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!