Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amatőr csillagászathoz segíten...

Amatőr csillagászathoz segítenétak?

Figyelt kérdés

Voltam egy csillagászatos estén, ahol megnéztük a marsot, meg a szaturnuszt.nagyon tetszett ez az amatőr ccsillagászat


a kérdésem az lenne, hogy ha veszek egy 40-50 ezer ft-os távcsövet, akkor azt én rendesen tudom majd használni, élvazni?



2012. jún. 9. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon utána kell nézni annak mit tud.50-70ért már égitestkövetöset is vehetsz,de mindent tudni kell róla. általában a newton távcsövek szólnak az amatőröknek,arról is baromi sokat kell tanulni..
2012. jún. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ha én ma veszek egyet, akkor azt este tudnám rendesen használni? (könyvvel, hogy mit érdemes megnézni)
2012. jún. 10. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:
nos 50-60 ezerért ajánlom a 90/900 as refraktort (lencsés) vagy picit többért a 130/650 newtont (tükrös) távcsövet. A lencsés ugyan kevesebb fényt gyűjt be, de bolygónál, holdnál nem hátrány. Mélyegezni is jó de a legnagyobb előnye, hogy természetfigyelésre is használható nappal. A newtont jusztírozni kell néha, fényerősebb amit írtam a 90 esnél mélyégre jobb. De igazából ez kb majdnem hogy csak a sötét ég alatt érvényesül igazán. Amúgy igen, mindkettő szépen hozza a bolygókat, holdat, stb stb. Könyvnek a csillagatlasz kistávcsövekhez ajánlott.
2012. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. jún. 18. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!