Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendelés külföldről E-bayen?...

Rendelés külföldről E-bayen? Mik a tapasztalatok? A Free shipping-nél tényleg nincs szállítási költség?

Figyelt kérdés
Szeretnék az e-bayről rendelni, de nem tudom, milyen költséggel kell számolnom, ha free shipping jelölésű terméket veszek. Tényleg ingyen kihozzák nekem? Vagy csak ingyen jön az országba, de van itteni postaköltség? Lehet, hülyeséget kérdezek, nem tudom, hogy megy ez. Előre is köszi a segítséget!

2012. jún. 9. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A free az ingyenes, neked csak az árut kell fizetni.
2012. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A free shipping tényleg teljesen ingyenes szállítás, te csak az áru megadott árát fizeted ki (Én Norvégiában élek, soskzor rendeltem már free shipping-es terméket). (Amúgy láttam már sokszor olyat, hogy ugyanaz az áru 1. 6 font, szállítás ingyenes , vagy 2. az áru ingyenes, a szállítás 6 font. Ilyenkor az eladónak mindegy hogy hogyan adja meg az árat, ugyanannyi lesz a nyeresége.)
2012. jún. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. jún. 20. 07:35
 4/8 anonim válasza:
És akkor semmi "vámköltség", meg ilyenek??? :O bocsi, hogy beleszólok, én is most szándékozom először rendelni :)
2012. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vámköltség egy bizonyos összegen felül van. Pl hozzánk Norvégiába 200 NOK (8000 forint) fölött kell fizetni a vámért. Ilyenkor az áru megérkezik hozzád, de kapsz egy külön csekket a vám miatt. Én épp ezért mindig úgy rendelek, hogy egy eladótól 200 NOK alatt legyen.
2012. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Köszönöm :)
2012. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Én vegyesen rendelek az Ebay-ről, illetve az aliexpress.com-rol.


Az aliexpress-en sokszor olcsóbban találom meg ugyan azt a terméket, mint az Ebay-en, ráadásul erőszertettebben adnak fel regisztrált csomagot, amiket nyomon lehet követni.


érdemes azzal kezdeni, hogy megnézzük mi a végződése a csomagszámnak, CN, SE, NL. érthetően ezek azt jelzik, hogy melyik országon keresztül kapjuk meg a csomagot. Ugyanis valamiért van egy olyan törvény Kínában, hogy elemet, akkumulátort nem küldhetnek közvetlenül nekünk, ezért ilyen alternatívákat találnak ki.


Az SE-re végződő csomagokat itt lehet nyomonkövetni:

[link]


Az NL-t:

[link]


A CN-t a magyar posta oldalán is figyelhetjük:

[link]


Célországba elküldve (1-2hét)

Célországba megérkezett: 5napon belül kiszállítja a postás.

2014. okt. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A kérdésedre csak megerősíteni tudom az előttem válaszolókat, azoknál a termékeknél nincs szállítási költség.


Van ahol nem ingyenes a szállítás (de ugyanaz a termék ára olcsóbb). És kiírják mennyi a szállítás költség. Egyszerűbb ingeknél meg pólóknál ez kb. 180-200 forintnak megfelelő euró vagy dollár. Vagyis nem vág földhöz.

2016. aug. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!