Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki tudja megválaszolni nekem...

Ki tudja megválaszolni nekem azt: - ha most végzem a sulival, családipótlék és árva elátásban részesülök, akkor azt meddig kapom még? . Vagy mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Sajnos szüleim nincsenek, nem számíthatok senkire sem! Családipótlékot és árva elátást minden hónapban az-az havit kapom vagy mindig a multhónapit kapom az-az hónapban amiben vagyok? Pályakezdőként még segélyre és más ellátásokra sem számíthatok? Most lesznek junius hóban a vizsgáim, juniusban már nincs sulim akkor nekem kell lemondanom az elátásokat vagy megszünik magától? és julius havit még kapok?
2012. jún. 10. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézzél be a polg.mesteri hivatalba,ott a gyámügyi irodába.
2012. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A családit (és szerintem az árvaságit is) utólag fizetik (azaz júniusban a májusit kapod)

Júliusban még fogsz kapni, mert júniusban még van tanulói jogviszonyod.

Pályakezdőként semmilyen ellátást nem kapsz.

Az álláskeresésihez legalább 360 munkaviszonyos nap kell; a foglalkoztatást helyettesítő támogatáshoz (aktív korúak ellátása) pedig vagy az, hogy megszűnjön az álláskeresési járadék folyósítása, vagy az, hogy legalább 1 éve regisztrált álláskereső legyél (és legyen legalább 30 munkaviszonyos, közfoglalkoztatásos, háztartási munkás, stb napod) (ezt a szociális törvényben megtalálod a neten)

Az ellátásokat elméletileg neked kell lemondanod (illetve annak aki kapja utánad). Gyakorlatilag meg szokták szüntetni.

Ha nem tanulsz tovább, akkor jelentkezz be a munkaügyi központba. Esetleg találsz olyan tanfolyamot amelyik érdekel téged, és a tanfolyam idejére kapsz keresetpótló juttatást.

Arra figyelj, hogy a TBd december 15-ig van rendezve (október 31-ig jogosult vagy a diákigazolványra, és utána még 45 napig passzív jogon jogosult vagy az ellátásokra)

December 16-tól (ha addig nem tudsz elhelyezkedni, vagy nem jársz munkaügyis tanfolyamra, vagy nappali oktatásban sem veszel részt), magadnak kell gondoskodnod a TBd rendezéséről. Kérésedre (ha rászorulónak minősülsz) a helyi önkormányzat rendezi a TBd. Ez is benne van a szociális törvényben.

A helyi önkormányzatnál igényelhetsz eseti (átmeneti) segélyt. Az, hogy kapsz-e, nagyon önkormányzat függő.

A szociális törvényre keress rá a neten, abban ezt is megtalálod.

Ha munkahelyekre jelentkezel, ne felejtsd el megemlíteni/feltüntetni az önéletrajzodban, hogy jogosult vagy start kártyára (ezt a munkába állás előtt kell kiváltanod) Ha legalább 3 hónapja regisztrált álláskereső vagy, akkor Start bónusz kártyára is jogosult leszel (vagy a pályakezdő Start-ot, vagy a Start bónuszt válthatod ki, választásod szerint) Ebben az esetben (3 hónap regisztráltság) a munkáltatód más támogatást is igényelhet a munkaügyi központtól.

Remélem, sikerül valamit találnod. Eddig kivel éltél? (az unokatestvérem gyerekeit is a nagymamájuk nevelte fel, mert mindkét szülő meghalt. Akkoriban még több támogatást kaptak az államtól ilyen esetben, mint amit most adnak)

Ha közoktatásban nappali képzésben tanulnál tovább, akkor a családit és az árvaságit is kaphatnád továbbra is (a családit annak a tanévnek a végéig, amikor betöltöd a 20 életéved. Az árvaságit, ha jól tudom, tovább is) A lányom is középsuliban végezte az OKJs képzést, és kaptuk a családit.

Nappali felsőoktatásban családi már nem jár, csak árvasági.

2012. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagy segítség!
2012. jún. 12. 00:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is fontos lenne tudnom, hogy utalnak-e még júliusban... Én is júniussal befejezem a sulit. Kaptál még júliusban árvaságit?
2013. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!