Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinél az igazság? Van-e igaz...

Kinél az igazság? Van-e igaz szerelem, barátság? Létezik-e Isten, halál utáni élet? Van-e olyan, hogy Haza, vagy csak manipuláció? Létezik-e az önzetlen szeretet?

Figyelt kérdés
Kezdek kiábrándulni a világból, vagy ha jobban tetszik, felnőni, egyre több kudarcot átélni. Segítsetek!

2012. jún. 12. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálad igen igen nem nem nem igen :)
2012. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az igazság te magad vagy a kezdet és a vég :D Egyébként tetszik mert hasonlítasz rám.De csak a kudarcokat látod akkor az élet csak abból fog állni számodra próbálj nyitni a jó dolgok felé még ha kevés is akad megbecsülni az életet.A kérdéseid nagy része egyénfüggő és válasz sincs mindre.Én személy szerint nem hiszek Istenben.Önzetlen szeretet létezik és igaz szerelem is ahogy barátság is hidd el bár ezek az érzésekről megvan a véleményem miért érezzük de ez túl csúnya és porba tiporja a szellemét ezeknek a dolgoknak. Haza is létezik egyenlőre bár szeretnék ha már nem lenne sehol túl nagy nemzeti öntudat de még él és ez a fontos.A másik kérdés hogy te hiszel e bennük.Te miben hiszel.De amíg gondolkozol és önállóan teszel fel kérdéseket érdeklődsz,nyitsz dolgok iránt és van egyéniséged jó úton jársz.
2012. jún. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy az 1. szerelmemet éreztem "igazinak", bármit megtettem volna érte stb. de viszonzatlan volt. És így már nem az igazi!


Igaz barátság...kezdek ebből is kiábrándulni, hogy csak azért barátkoznak velem, mert jó tanuló vagyok és segítek nekik. A tényleg valódi barátaimat pedig egy másik lány az osztályból elhívta piknikezni, és most is mennek a strandra, nekem viszont nem szóltak. Nem csak az a bajom, hogy nem hívtak meg (mert eddig mindig mi hárman mentünk közösen programokra), hanem ha rákérdezek, akkor hazudnak nekem! Rosszul esik.


Gyerekkoromtól kezdve vallásos szellemben neveltek, egészen novemberig még templomba is jártam! (18 éves vagyok). Elsőáldoztam, bérmálkoztam...és vagy Isten csak a világot teremtette és a halál utáni életet, és hagyja a világot úgy, ahogy van, csak figyel (mert akk nincs értelme imádkozni, úgysem segít) VAGY ténylegesen beavatkozik, segít az embereknek (ez esetben miért van olyan sok szegény ember, gonoszság,m háború stb., és ez esetleb nagyon kegyetlen!). ÁÁ, nem tudom.


Halál utáni életről: én ebben hiszek. Már csak azért is, mert nem akarok rettegve élni a haláltól! És azt emberi elménk talán el sem tudja fogadni, hogy nincs tovább! Ja meg orvos szeretnék lenni, és szerintem ott inkább hitre van szüksége az embereknek.


Hazáról: én rendszerekben gondolkodom. Most ide születtem, oké, elfogadom, ami van, engedelmeskedem, betartom a szabályokat. De ha ez nem tetszik, miért ne mehetnék el? A valóság az, hogy nem sok idő múlva Magyarország társadalma még jobban elöregszik, nem lesz nyugdíj, kevesek a fizetések, az éghajlat is elromlik (már így is a Tisztántúl félsivatagnak számít)! Én pedig olyan rendszerben szeretnék élni, ahol ha egy kicsit is, de boldogabbak az emberek, jobb körülmények között élnek, elismerik az orvosokat, és sokat esik az eső :) És ha oda megyek, akkor azt az országot fogom szolgálni, annak engedelmeskedni, nem pedig mint kisebbség hirdetve h magyar vagyok, és kiutáljanak. Cél a beolvadás.


A Haza eszméjét hirdetni pedig inkább háborúkban fontos, de mint nőt, engem az sem érint közvetlenül. Aki azt állítja, hogy ez az ország, ez a helyzet, ez a rendszer úgy jó, ahogy van, az számomra nem logikus gondolkodású ember, inkább rózsaszín ködben él, mint a vakon szerelmesek! És amelyik államfő a hazát hirdeti, biztos csak célja van vele: pl hogy maradj itt, és neki adózzál!


Önzetlen szeretetben hiszek! Anya-gyermek kapcsolat pl.


Vélemények?

2012. jún. 13. 06:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz barátság nem létezik. Én eddig azt hittem és bármire fogadni mertem volna ,hogy létezik, de pofára estem..
2012. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, kezdesz felnőni - az élet erről szól. Nekünk - míg fiatalok vagyunk - egy csomó naív marhaságot tanítanak

-istenről

-felebaráti szeretetről stb.


Amikor felnövünk, mindent másképp látunk.


Nem is igazán értem, miért kell az ifjúságot ilyen ostoba, naív álmokkal áltatni?

Ezek valójában mások álmai.


Ha felnőtt ember vagy, képes leszel önálló döntéseket hozni (ekkor már nem a manipulátorok álnaív ostobaságai visszhangzanak benned...

és ez vagy te... ez benned a szép és igaz.


Mennyi marhaságot tanítottak nekem is életem során

-"istenről"

-"Jézus Krisztusról"

stb.


Sok időmbe tellett míg átvágtam magam a mások vetésén.


Önzetlen szeretet nem létezik, az élet alapja az önzés (ezt is hamisan tanítják).


A felelős emberi lények rendelkeznek az értelem képességével... ez különbözteti meg őket a barmoktól.


A barmokat mindíg levágják (végül) (=feláldozzák ... ezért tanítanak áldozatot).

2012. jún. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!